logo

Nüfus arttı, SU yetmedi..

Nüfus arttı, SU yetmedi..

İlçemizde arefeler ve Bayramda yaşanan su kesintilerinin sebe-binin su eksikliğinden olduğu belirtildi.
Normal zamanlarda su sıkıtısı yaşanma-yacağı ifade edildi.
Giderek artan Vezirköprü merkez nüfusunda ileriki dönemlerde susuzluk artarak mı yaşanacak?

İlçemizde bayram döneminde yaşanan su kesintileri akıllarda soru işaretleri bırakmaya devam etti.
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl yapımına başlanarak 12 Milyon TL’ye mal olan ve su sorununa merkez mahallelerde neşter vurulması için saniyede 105 litre kapasiteye sahip olan içme suyu arıtma tesisi sayesinde merkez mahallelerin su ihtiyacının karşılanması bekleniyordu.
Ancak bayram döneminde merkez mahallerde artan nüfusla birlikte suyun az akması veya hiç akmaması gibi sorunların da yaşandığı ilçemizde su yetersizliği mi var? Sorusunu da akıllara getirdi.
Yetkililerden edindiğimiz bilgiye göre İçme Suyu Arıtma Tesisi’nin Vezirköprü merkezdeki kapasitesi 3200 nüfusa sahip merkez mahalleler için şuan yeterli. Öte yandan yapılan su kesintisinin Vezirköprü merkez nüfusuna yeterli olması ancak herkesin bu kaynağı eşit şekilde kullanabilmesi amacıyla yapıldığı belirtildi.
Kesintinin diğer nedeninin ise Devlet Su İşleri (DSİ)’ne bağlı bulunan Bayramköy sulama göletindeki isale hattında yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle İçme Suyu arıtma tesisine geçici olarak su gelmediği için yapıldığı öğrenildi.
Bayram sürecinde yaşanan su sorunun diğer günlerde yaşanmaması için çalışma yapıldığı da belirtildi.

Çalışma yapılacak mı?
Bayram sürecinde yaşanan bu sıkıntılar, Vezirköprü’nün ilerleyen dönemlerde artabilecek olan nüfusu için bir çalışmanın yapılıp yapılmayacağı konusunu da akıllara getirdi.

Share
13 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?