logo

Öğretmenevi ve ASO’nun taşınma talebi reddedildi.. Uygulama Oteli NE ZAMAN açılacak?

Öğretmenevi ve ASO’nun taşınma talebi reddedildi.. Uygulama Oteli NE ZAMAN  açılacak?

Geçtiğimiz hafta VATANDAŞ Gazetesi’nin dile getirdiği “Uygulama Oteli neden açılmıyor?” haberimizin tepkileri kısa sürede geldi. Öğretmenevi ve ASO’nun taşınma talebi olduğu öğrenilen Uygulama Oteli binası için yapılan talebin reddedildiği bilgisine ulaştık.

Vezirköprü’de Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan Uygulama Oteli Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından alınan doğru bir kararla Otel olarak kalması gerektiğine karar verildi.
100’ün üzerindeki ve her yıl artan öğrenci sayısıyla Uygulama Oteli olarak kullanılmasının gerekliliğine dikkat çekerek, özellikle ara eleman yetiştirilmesinde ciddi sıkıntıların olduğunun her platformda dile getirildiği ülkemizde, böylesine ciddi bir ‘tamamlanmış’ yatırımın başka amaçlar uğruna kullanılmasına ise anlam verilemediğini söylemiştik.

İlçemizde geçtiğimiz yıl inşaatı bu yıl da mefruşatı tamamlanarak açılmasında bir eksik bulunmayan hale gelen Şahinkaya ve Mesleki Teknik Anadolu Lisesi bünyesindeki Uygulama Oteli’nin neden açılmadığını geçtiğimiz hafta sormuştuk. En önemli iddianın Otopark yapılması için boşaltılmaya çalışılan Cumhuriyet Meydanı’ndaki Öğretmenevi’nin buraya taşınması talebi olduğunu dile getirmiştik.
Bu hafta edindiğimiz bilgiler bu iddiaların doğru olduğunu, Öğretmenevi ve ASO’nun Uygulama Oteli binasına taşınmak için başvuruda bulunduklarını ancak Milli Eğitim’in bu talebi reddettiğini ortaya koydu.

Halen Öğretmenevi ve ASO tarafından UYGULAMA Oteli binasının altındaki mutfaklarda taşımalı öğrencilere yemek hazırlanan Şahinkaya MTAL bünyesindeki otelin ne zaman açılacağı ise belirsizliğini koruyor.
İlçemizde TURİZM’in gelişmesi için önemli bir yer tutacağı konusunda herkesin hemfikir olduğu Uygulama Oteli’nde Şahinkaya Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Yiyecek İçecek Hizmetleri Bölümü ile Konaklama ve Seyahat Hizmetleri Bölümü alanlarında eğitim gören öğrencilerin atölye uygulamalarını gerçekleştirebilmeleri için daha önemli olduğu gerekçesiyle Öğretmenevi ve ASO’nun talebinin reddedildiği öğrenildi.
Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından ihtiyaç duyulduğunda öğretmenevi konaklama ve diğer ihtiyaçlar için de kullanılabileceğini belirtildiği öğrenildi.
Samsun’da bir tane bulunan, Vezirköprü’de özellikle TURİZM alanında gelişme kaydedilebilmesi için önemli altyapılardan birini gidermek ve nitelikli eleman yetiştirmek açısından yer tutacak bir okul olacak UYGULAMA OTELİ’nin bir an önce açılması bekleniyor.
Şimdi soru, Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi bünyesinde bulunan, 28 odalı ve 56 yatak kapasiteli otel ne zaman açılacak?

Share
6 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?