logo

Okula yeni başlayanlar İçin Ders Zili Erken Çaldı

Okula yeni  başlayanlar İçin  Ders Zili Erken Çaldı

2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ders zili okul öncesi ve 1.sınıfa başlayan 3200 öğrenci için çaldı.

9 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan Eğitim-Öğrettim yılı kapsamında “Okula Uyum Süreci” amacıyla 2 Eylül Pazartesi günü Okul Öncesi öğrencileri ve 1.sınıf öğrencileri ders başı yaptı.
Bu kapsamda okula uyum haftasında “çocuk-aile-öğretmen tanışma”, “okul ve eğitim ortamını tanıma”, “arkadaşlarla oyun oynayarak kaynaşma” gibi etkinlikler düzenlenerek okullara çocukların alıştırılması ve okul sevgisini kazandırmak hedefleniyor.
Birkaç yıldır uygulanan uygulama kapsamında bilgi veren İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan; “Hükümetimizin bir süre önce başlattığı bu uygulama kapsamında amacımız okula yeni başlayan çocuklarımızın bu alıştırma evresinde okulu sevmesi, öğretmenini ve arkadaşlarını tanıyarak onlarla daha mutlu vakitler geçirebilmesini sağlamak. Bu kapsamda da 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak olan 2019-2020 Eğitim-Öğretim süreci öncesinde okullara başlayan tüm çocuklarımıza başarılı bir eğitim öğretim hayatı diliyorum.” Dedi.
9 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacak olan 1.Eğitim-Öğretim dönemi 17 Ocak 2020 tarihinde sona erecek, ikinci dönem Eğitim-Öğretim Yılı ise 3 Şubat 2020 tarihinde başlayarak 19 Haziran 2020 tarihinde son bulacak.

Eğitim Öğretim Sistemi Değişiyor
Yeni Eğitim-Öğretim yılı kapsamında değişen sistemle birlikte öğrencilerin 13 haftalık yaz tatili süresi, öğrenme motivasyonlarını kaybedecek kadar uzaklaşmaması için 11 hafta olarak yeniden düzenlendi.
Yaz tatilinden alınan 2 hafta ise nisan ve kasım aylarında birer haftalık ara tatil olarak belirlendi. Buna göre artık okullar bir hafta erken açılacak, bir hafta daha geç kapanacak. Ancak bu durum toplam tatil süresini kısaltmayacak.

Share
302 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+10 = ?