logo

Önümüzdeki Yaza 3 proje tamamlanacak..

Önümüzdeki Yaza 3 proje  tamamlanacak..

Adatepe Çamaşırlığı Projesi başladı, Soğuk Hava Deposu ve Güneş Enerji Santrali projeleri kaldığı yerden devam..

İlçemizde OKA ve Vezirköprü Belediyesi’nin ortak olarak sürdüreceği Osmanlı’dan Armağan Suyu Yıkayan Kuvvet Adatepe Çamaşırlığı projesi yapım aşaması başladı. Daha önce başlanan ancak kurdaki fark yüzünden müteahhitlerin yarım bıraktığı Soğuk Hava Deposu ve Güneş Enerji Santrali Projelerinin ihaleleri yapıldı. Soğuk Hava Deposu yapımına başlanırken, Güneş Enerji Santrali için yapılan, ihalenin onay süreci bekleniyor.Vezirköprü Belediyesi’nin eşfinansman sağladığı Adatepe Çamaşırlığı’nda İşe Başlandı
İlçemizin Adatepe Mahallesi’nde Vezirköprü Belediyesinin eşfinansman sağladığı ve OKA tarafından projesi kabul edilerek ihaleye çıkarılan Çamaşırlık restorasyonu başladı.
Adatepe Mahallesinde bulunan ve yaklaşık 200 yıllık olduğu tahmin edilen mülkiyeti Vezirköprü Belediyesi’ne ait olan Adatepe Çamaşırlığı için hazırlanan Osmanlıdan Armağan Suyu Yıkayan Kuvvet Adatepe Çamaşırlığı projesi ihalesinin tamamlanmasının ardından yapım aşamasına geçti.
Vezirköprü Belediyesi tarafından ele alınarak yaklaşık 743 Bin lira bedelle yapılması planlanan Adatepe Çamaşırlığı için 710 bin liralık bedelle ihalesi tamamlanan işin yapım süreci de başladı.
Vezirköprü Belediyesi tarafından 25 Eylül’de ilk ihalesi yapılan ancak katılım sağlanmaması nedeniyle 25 Ekim’de yeniden ihale edilerek Arslan Yapı’ya 710 Bin liralık bedelle devredilen Adatepe Çamaşırlığı için OKA ile yapılan anlaşma kapsamında %60’ı OKA tarafından %40’ı ise Vezirköprü Belediyesi’nce karşılanarak yapılacak olan Adatepe Çamaşırlığı için yüklenici firmaya 120 gün teslim süresi ile verildi. Geçtiğimiz hafta yapım süreci başlanan projenin 120 günde tamamlanması bekleniyor.
Soğuk Hava Deposu
DOKAP destekli bir diğer proje olan Soğuk Hava Deposu kaldığı yerden devam ediyor. Daha öncesi ihalesi tamamlanarak yapımına başlanan ancak bir süre sonra müteahhit firmanın kur farkından kaynaklı zarar edeceği öngörüsü ile işi bıraktığı Soğuk Hava Deposu yeninde ihaleye çıkarılmıştı.
Yaklaşık 7 milyon liraya ihaleye çıkarılan Soğuk Hava Deposu’nun 5 milyon 735 bin lira bedelle ihalesinin tamamlandığı ve ihaleyi alan firmaya yer teslimi yapıldığı öğrenildi.
16 Ekim’de yeniden başlanan Soğuk Hava Deposu’nun 200 gün süre zarfından tamamlanması bekleniyor.
Güneş Enerji Santrali
Vezirköprü Belediyesi’nin kurdaki artış yüzünden yarım kalan bir diğer projesi Güneş Enerji Santrali’nin de ihalesi tamamlandı.
3 milyon 564 bin liradan ihale çıkan Enerji Santrali 2 milyon 350 bin liraya ihale edildi.
Yaklaşık 1 MWh enerji üretecek olan santralin ihalesinin onay sürecinden sonra yer teslimini yapılacağı ve 90 gün içerisinde işin tamamlanacağı belirtiliyor.
Bu üç projenin de belirtilen süreler içinde tamamlanması halinde Vezirköprü yazın başında hem turizm, hem tarım, hem de enerji alanında yol kat etmiş olacak.

Share
122 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+6 = ?