logo

Otoparklar ilçe belediyelerine devroldu.. Katlı otopark devam edecek mi?

Otoparklar ilçe belediyelerine devroldu.. Katlı otopark devam edecek mi?

TBMM’de kabul edilen yasa ile Büyükşehir’in yapacağı otoparklar ilçe belediyelerine devredilecek. Geçtiğimiz hafta kabul edilen yasaya göre; şehir içindeki otoparkların yapımı artık İlçe belediyelerine ait olacak.

İlçe Belediyeleri otopark gelirlerini de artık Büyükşehir Belediyelerine aktarmayacaklar.
Yeni kanuna göre, şehir içinde bulunan tüm otoparklar ve yapılacak olan yeni otoparklar için yetki ilçe belediyelerinde olacak. Başka deyişle, yapacak olan da ilçe belediyesi çalıştıracak olan da ilçe belediyesi olacak. Masrafını da ile belediyeleri yapacağı gibi, geliri de ilçe belediyesinin olacak.

İlkadım, Havza ve Çarşamba’da Samsun Büyükşehir’in ihaleye çıkarttığı otopark ihalelerinin İlçe belediyelerine devredildiği belirtiliyor.
Vezirköprü’de Cumhuriyet Meydanı’nda yapılması planlanan katlı otopark işinin de Vezirköprü Belediyesi’ne kalıp kalmayacağı, kalırsa Vezirköprü Belediyesi’nin bu işin altından ekonomik olarak tek başına çıkıp çıkamayacağı ise merak konusu.

Bir süredir önce Öğretmenevi takası için daha sonra Diyanet Vakfı’nın binayı vermemesi nedeniyle gecikmeye uğrayan katlı otopark projesinin ne olacağını Belediye Başkanı Sadık Edis’e sorduk:

Biz Vezirköprü Belediyesi olarak başladığımız işlerin arkasındayız. Büyükşehir Belediyemiz olmadan da otoparkımızı tamamlarız. Yasa hazırlığı olduğunu daha önce de biliyorduk. Hesabımızı değiştirecek bir durum yok. Vatandaşlarımızın içi rahat olsun. Dedi.

Share
61 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?