logo

Prof. İvgin ve Başkan Edis Azerbaycan Parlamento Heyeti İle Görüştü

Prof. İvgin ve Başkan Edis Azerbaycan Parlamento  Heyeti İle Görüştü

Azerbaycan Milli Meclisinin, Türkiye-Azerbaycan Parlamentolar Arası Dostluk Grubu üyesi 7 milletvekili Ankara Hilton Oteli’nde, Prof. Dr. Hayrettin İvgin ve Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’le görüştü.

Prof. Dr. Hayrettin İvgin toplantının açılış konuşmasında; Azerbaycan Milli Meclisinin milletvekillerini Ermenistan zaferiyle ilgili başarılarını kutladı, şehit olanlar için saygı duruşuna davet etti.
“Zaferiniz, zaferimiz olmuştur. “ diyerek Azerbaycan-Türkiye arasındaki kardeşliğin ve birlikteliğin sonsuza kadar devam edeceğini söyleyen Hayrettin İvgin, Prof. Dr. Eldar Guliyev’in Türkiye’de yayımlanan “Küresel Gıda Güvenliği / Gerçeklikler – Çağrılar -Perspektifler” adlı kitabıyla ilgili de tanıtımlarda bulundu.
Kooperasiya Üniversitesi Rektörü olarak Milletvekili Prof. Dr. Eldar Guliyev’e Dünya Söz Akademisi’nin “Akademik Üyelik” belgesi ile Akademinin simge heykeli Hayrettin ivgin tarafından takdim edildi.
Yine Prof. Dr. Eldar Guliyev’e merkezi Bakü’de bulunan Türk Dünyası Araştırmaları Uluslararası İlimler Akademisi’nin “Büyük Altın Yıldız” nişanı takıldı. Toplantıda, İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım da bir konuşma yaptı. Son konuşma konuk Milletvekili Prof. Dr. Eldar Guliyev tarafından yapıldı.
Toplantının bitiminde birlikte akşam yemeği yendi. Yemeğe Azerbaycan Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elçin İskenderzade de katıldı. Sohbet yemekte de devam etti. Yemeğin sonunda Ozan Selahattin Dündar goşasazıyla Azerbaycan ve Türkiye türkülerinden oluşan ufak resital verdi.
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis tarafından Milletvekili Prof. Dr. Eldar Guliyev’e ve Bakü Teknik Üniversitesi Hocası Prof. Dr. Elçin İsgenderzade’ye Vezirköprü’de üretilen elişi birer hediyelik bıçak armağan etti.
Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis, Azerbaycan Parlameterlerini Vezirköprü’ye davet etti.
Azerbaycan’dan Türkiye’ye resmi görüşmeler için gelen parlamenterlerin her şeyden önce Prof. Dr. Hayrettin İvgin ve arkadaşlarıyla görüşmeleri, kardeşlik, dostluk duygularının daha da yüceleceğinin bir göstergesi oldu.

Share
32 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+8 = ?