logo

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü ödül töreninde Gazeteciler buluştu.. Samsun’da Basın Emek Ödülleri!..

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti  10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü  ödül töreninde Gazeteciler buluştu.. Samsun’da Basın  Emek Ödülleri!..

Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti tarafından verilen ‘Basın Emek Ödülleri’, düzenlenen görkemli bir gece ile sahiplerini buldu. Gecede konuşan Cemiyet Başkanı Yusuf Ziya Çakır, “Gerçek gazeteciler, gerçek basın emekçileri işte bu gece burada” dedi.

Fuariçi Derya Tesisleri’nde gerçekleştirilen Samsun’da basın sektöründe uzun yıllar hizmet vermiş ve hayatlarını kaybetmiş gazetecilerin anılmasıyla başlayan gecenin açılış konuşmasını Samsun 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Yusuf Ziya Çakır yaptı.

‘GERÇEK GAZETECİLER BU GECE BURADA’
Meslektaşlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlayan Çakır, meslekte 40 yılını dolduran gazeteciler ile pandemi sürecinde sahada görev yapan gazetelerin ve ajansların muhabirlerine, ilçelerle birlikte 17 gazete temsilcisine ödül verdiklerin söyledi. Çakır, konuşmasında ayrıca şunları söyledi:
“Burada bu gece basın emekçilerini görüyorum. Bizi yalnız bırakmadıkları için gerçek gazeteci arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Biz bu akşamı hep beraber geçirelim dedik, ödül satmadık. Çalıştıkları için, emek harcadıkları için arkadaşlarımıza ödül vereceğiz. Kimseye boyun eğmeyen gazeteciler burada. Gururluyuz, umutluyuz.”

KONSEY BAŞKANI’NDAN ANLAMLI KONUŞMA
Geceye katılan Küresel Gazeteciler Konseyi Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ise yaptığı konuşmada, geceyi tertipleyenlere teşekkür etti. Dim, “Ben öğrendim ki başka bir gece daha varmış Samsun’da. Tüm gazeteciler burada, peki o gecede kimler var, gerçekten merak ediyorum. Burada gerçek gazetecileri görüyorum. Samsun’a 20 yıldır gider gelirim. Samsun yerel medyada çok güçlü bir şehir, örnek bir şehir” ifadelerini kullandı.
VATANDAŞ’a da ödül
Samsun19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti’nin düzenlediği ve birçok gazetecinin ödül aldığı gecede, 62 yıldır kesintisiz yayın hayatını sürdüren VATANDAŞ Gazetesi’nin ödülünü Göktan Teker aldı.

Samsun Gazeteciler Cemiyeti
10 Ocak için Samsun’daki bir diğer Gazeteci cemiyeti olan Samsun Gazeteciler Cemiyeti de alternatif bir gece düzenledi.
Samsun Gazeteciler Cemiyeti’nin 10 Ocak için düzenlediği bir diğer gecede ise Vezirköprü Kunduz Güreşlerinin ağası Bilal Acar’a Spor Dalı’nda Ata Sporuna destek ödül verildi.

Share
3 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+4 = ?