logo

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Görevine Başladı

Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı Görevine Başladı

Vali Osman Kaymak’ın merkeze çekilmesinin ardından Düzce Valisi olarak görev yapan Dr. Zülkif Dağlı geçtiğimiz 9 Haziran Salı günü Cumhurbaşkanlığı kararnamesiyle Samsun Valisi olarak atanmıştı.

16 Haziran tarihi itibariyle Vali Osman Kaymak’ın Samsun’a veda etmesinin ardından Samsun’un çiçeği burnunda Valisi Dr. Zülkif Dağlı 18 Haziran Perşembe günü itibariyle görevine başladı.

Dağlı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada; “Dün(Perşembe günü) itibarıyla Samsun Valisi olarak görevime başlamış bulunmaktayım. Dostlarımın tebrik için çiçek göndermek yerine, tüm dünya mazlum ve muhtaçlarının gönlünde taht kuran Türk Kızılay’ına veya zararlı alışkanlıklarla mücadele eden Yeşilay’a bağış yapmalarını istirham ediyorum.

Düzce Valiliği görevimden sonra Samsun Valisi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşuna giden yolda ilk adımın atıldığı bu güzel kente ve saygıdeğer insanlarına hizmet etme fırsatını veren Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Sayın İçişleri Bakanımıza şükranlarımı sunuyorum.” İfadelerine yer verdi.

Share
312 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?