logo

SASKİ Abonelik işlemleri E-Devlet’ten Yapılabilecek

SASKİ Abonelik işlemleri E-Devlet’ten Yapılabilecek

Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (SASKİ) tarafından abonelik işlemlerinin artık şubelere gitmeden e-Devlet üzerinden de gerçekleştirebileceği belirtildi.
SASKİ Genel Müdürlüğü, e-devlet platformu üzerinden su aboneliği imkânı sağlandığını duyurdu. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Hayata geçirilen uygulama ile bireysel işlemler için şubelere gidilmeden de artık işlemler yapılabilir.
Abonelik iptali, borç sorgulama, bilgi sorgulama, arıza bildirimi, fatura sorgulama ve yeni abonelik başvuru işlemleri dijital ortamda online olarak gerçekleştirilebiliyor” dedi.
Yapılan açıklamaya göre, kapalı durumdaki eski abonelik veya sayaç numarası ile başka bir evrak aranmaksızın da aboneliğin devir alınabildiği belirtildi.

E-Devlet kaydınızın olması gerekiyor
Online su aboneliği işlemi yapabilmek için öncelikle e-Devlet şifresine sahip olunması ve sisteme giriş yapılmasının gerektiği ifade edilen açıklamada; ”T.C kimlik numarası ve kişisel şifreyle sisteme giriş yapıldıktan sonra www.turkiye.gov.tr/samsun-su-kanalizasyon-idaresi-yeni-abonelik-basvurusu-ve-takibi linki üzerinden ihtiyaç duyulan sorgulama ve işlemler yapılabiliyor.” Denildi.
Açıklamanın devamında ise; “Ancak yeni abonelik başvurusu isim değişikliği veya iptal işlemi başvurusu yapılan abonelikler için borç bilgisinin bulunmaması önem arz ediyor. Başvuru-nun sonucu yine e-Devlet üzerinden takip edilebiliyor. Onay işlemi gerçekleştikten sonra başvuruyu yapan kişinin abonelik sözleşmesini onaylayıp teminat bedelini yatırması gerekiyor. Ödeme yapıldıktan sonra abonenin suyu SASKİ ekipleri tarafından en kısa sürede açılıyor.” İfadeleri kullanıldı.
Açıklamanın sonunda; “Eğer iptal işlemi söz konusu ise fesih işlemi abonenin sayacı sökülerek tamamlanıyor. Ardından SASKİ Genel Müdürlüğü tarafından abonenin teminat iadesi yapılarak işlem sonlandırılıyor.” denildi.

Share
62 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?