logo

SASKİ Logosu’nun Değişmesine Muhalefetten Tepki

SASKİ Logosu’nun Değişmesine Muhalefetten Tepki

Geçtiğimiz hafta içerisinde Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından Samsun Su Kanalizasyon İşletmesi (SASKİ) için çizdirilen logo muhalefet partisi olan CHP Samsun Milletvekilleri Neslihan Hancıoğlu ve Kemal Zeybek tarafından eleştirilerin hedefi haline geldi.

Samsun Su Kanalizasyon İşletmesi (SASKİ) tarafından uzun yıllardır kullanılan Atatürk simgeli logonun yerine çizdirilen logoda Atatürk sembolünün bulunmaması nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulan logo için CHP Samsun Milletvekili Neslihan Hancıoğlu; “Atatürk’le, Samsun’un değerleriyle uğraşmayı bırak; lağım kokulu şebeke suyuna bak!” ifadesine yer verirken, yine CHP Samsun Milletvekili Kemal Zeybek ise; “SASKİ, personelinin veya birkaç belediye yöneticisinin malı ve yeri değildir. SASKİ Samsun halkının mülküdür.” Diyerek tepki gösterdiler.
Tepkiler üzerine açıklama yapan Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir ise; “SASKİ’nin, kurulduğu 1995 yılından bu yana hiçbir zaman ‘LOGO’su olmamıştır. Bahse konu olan logo, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne aittir. Bu nedenledir ki, ‘LOGO’dan ATATÜRK’ün çıkarılması’ SÖZ KONUSU DEĞİLDİR” ifadelerine yer vererek eleştirilere yanıt verdi.

Share
75 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+2 = ?