logo

Savcılık, Başkan Edis’i akladı

Savcılık, Başkan  Edis’i akladı

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı, Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile ilgili ‘FETÖCÜ’ iddialarıyla ilgili olarak ‘Kovuşturmaya gerek yoktur’ kararını verdi.
Vezirköprü’de MHP İlçe Başkanı Ahmet Özata ile İbrahim Çalışkan isimli vatandaşlar tarafından FETÖCÜ olmakla suçlanan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ile ilgili iddiaların hiç birinin gerçeği yansıtmadığı ortaya çıktı.
Samsun Cumhuriyet Başavcılığı, sözkonusu iddialarla ilgili yaptığı değerlerdirmede, “İbrahim Sadık Edis’in FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne ait herhangi bir dernek, sendika ve başka sivil toplum kuruluşlarına üyeliğinin bulunmadığına” karar verdi.
Başsavcılık ayrıca, Başkan Edis’in Bank Asya’da hesabının bulunmadığını, sosyal paylaşım sitelerinde suç unsuru paylaşımının olmadığını da belirterek, “FETÖ/PDY tarafından düzenlenen herhangi bir basın açıklamasına, gösteri-eyleme katıldığına dair bir tespitin bulunmadığı, Samsun K.O.M. Şube Müdürlüğü’nden gönderilen tahkikat evraklarından FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye ya da iltisaklı olduğu yönünde herhangi bir tespitin bulunmadığı” kararına vardı.
Bylock Kullanmadı
Destek Vermedi
Başkan Sadık Edis’in FETÖ’cülerin haberleşmede sistemi ByLock kullanmadığını, terör örgütüne hiç bir şekilde finansal destek sağlamadığını belirten Başsav-cılık, “Bu nedenle İbrahim Sadık Edis’e yüklenen suçtan kamu adına kovuşturmaya yer olmadığı” kararını verdi.
Atılan iftiralar yine tutmadı
Konuyla ilgili bir değerlendirmede bulunan Başkan İbrahim Sadık Edis ise şunları söyledi:
“Bana utanmadan, arlanmadan iftira atanlar, attıkları iftira çamurunda boğuldu. Bundan sonra da boğulmaya mahkum olacaklar. Yüce adalet doğruyu ortaya çıkarmıştır.
‘Yargı Önünde Hesap Verecekler
Bana bu iftiraları atanlara karşı şu andan itibaren maddi manevi tazminat davaları açıyoruz. Bugünden itibaren kendileri hakkında gerekli ihbarlarda bulunuyoruz. Hem MHP’li başkan, hem de daha önce belediyemizde çalışan ancak kendi isteğiyle işini bırakan İbrahim Çalışkan isimli şahıs, iftiralarının hesabını yargı önünde verecekler. Bu tür suçlamaları yapanlara karşı hukuki mücadelemiz bundan sonra da sürecektir.
Bu süreç içerisinde bana destek veren tüm Vezirköprülüler müsterih olsunlar ki, kimin iftiracı kimin doğrucu olduğu, bugün olduğu gibi bundan sonra da daima ortaya çıkacaktır.”

Share
733 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?