logo

Şehitlerin Ruhu İçin Çeşme Yaptırdılar

Şehitlerin Ruhu İçin Çeşme Yaptırdılar

Cebeli Mahallesinde Muhtar Ömer Diken ve mahalle halkı Afrin, 15 Temmuz ve Vezirköprü’lü Çanakkale şehidi için köye çeşme yaptırdılar.

Çeşme yapımıyla ilgili bilgi veren mahalle muhtarı Ömer Diken; “Tüm şehitlerimizin ruhu için mahalle halkıyla bir araya gelerek çeşmemizi köyümüze kazandırdık. Çeşmemizi açtıktan sonra, halkımız şehitlerimizin ruhu için çeşmemizden su içtiler. Takiben köyümüz halkının katılımıyla yine şehitlerimizin ruhu için Mevlidi şerif okutulduktan sonra halkımıza yemek ikramında bulunduk. Mahalleli kendi imkânlarıyla dağdan suyu getirerek bu çeşmeyi yaptılar.”dedi.

Konuşmanın ardından çeşmenin açılışını, Yunus Emre Altıner, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Selçuk Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Kumaş, Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Şakir Demirkan ve Bakkallar Esnaf Odası Başkanı Ümit Çörüş beraber yaptılar.

Çeşme açılışına Kaymakam Yunus Emre Altıner, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Selçuk Yılmaz, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Eyüp Kumaş ve vatandaşlar katıldı.

Share
840 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?