logo

Sık sık kazalara sahne olan Tır Garajı önündeki Kavşak için önlem isteyen Esentepe Mahallesi Sakinleri Sinyalizasyon İçin Eylem Yaptı!

Sık sık kazalara sahne olan Tır Garajı önündeki Kavşak için önlem isteyen Esentepe Mahallesi Sakinleri Sinyalizasyon İçin  Eylem Yaptı!

İlçemizde bir süre önce 2 genç kızın ölümüne neden olan bir kazanın da yaşandığı Esentepe Mahallesi ana yol üzerindeki kavşakta önlem alınmasını isteyen mahalle sakinleri eylem yaptılar.

Sık sık kazaların yaşandığı Esentepe Mahallesi Tır Garajı önündeki kavşak, hem ana yol güzergahı, hem çevre yolu ve ilçe girişi yönü, hem de Gelincikevler Kavşağı olması sebebiyle sık kullanılan bir kavşak. Ancak bu kavşakta hiçbir önlem alınmadığını iddia eden Esentepe Mahallesi sakinleri pazartesi günü Kavşakta bir araya gelerek seslerini duyurmaya çalıştılar.

Esentepe Mahallesi Muhtarı Semra Ersoy: “Tam iki ay içinde iki tane genç kızımız öldü. Bir tanesi yoğun bakımdadır. Defalarca yazı yazmamıza rağmen hala bir sinyalizasyon taktıramadık. Lütfen sesimizi duyun artık. Sinyalizasyon çok mu pahalı, bilemedik. Lütfen yetkililer, artık sesimizi bir duyun. Hiçbir uyarı levhası yok. İki tane genç kızımız öldü. Üç ay içinde de dört kişi öldü. Karayollarının bilgisi var, defalarca yazı yazdım. Hala bir adım gelişme yok. Lütfen ilgilenin. Biz kanunlara uyan bir toplumuz, ama sesimizi duyuramadık. “ dedi.
Daha önce gelerek inceleme yapıldığını kaydeden Ersoy; “Bir sürü yazışma sonunda Temmuz ayında geldiler inceleme yaptılar. Dedik ki, herhalde yapılıyor. Ama halen daha bir gelişme yok. Buradaki kazada halen yoğun bakımda yatan bir çocuğumuz var. 3 ay içinde 4 ölüm oldu. Sesimizi duyurmak için böyle bir eylem yapmak zorunda kaldık. Kanunlara kurallara uyan birisiyim. Ama başka türlü sesimizi duyuramayacağı-mız için az da olsa bir eylem yaptık. Gerekirse mahalleliden toplayabiliriz ücretini. Samsun’daki Bulvar Caddesinde 50 metrede bir sinyalizasyon var.“ şeklinde konuştu.

Mahalle sakinlerinden Hüsne Akyüz; “Benim çocuğum dikkatsiz yola çıkmaz ama “ben korkuyorum” diyor. Sesimizi artık lütfen duyun. Yeter artık. Çocuklarımız korkuyorlar. Okula giderken “nasıl gideceğiz?” diye, duyun arkadaş sesimizi. Duyun, duymayacaksa-nız yolunuzu bulun. Bağırıp çağıralım mı? Çocuğum karşıdan karşıya geçip eve gelemiyor. Çocuğum oradan geçerken rüzgardan yere düştü. Zor topladım çocuğumu. Bunu görmüyor devlet. Neymiş buraya kavşak yapılmazmış. Eğer bizim sağlığımız önemli değilse de başımızda durmayın.” İfadelerine yer verdi.

Yine mahalle sakinlerinden Fatma Kaptan ise; “Bu kavşakta daha kaç tane can alınacak. Yetkililere duyuruyoruz, kimse kulak asmıyor. Sesimizi duysunlar artık. Bugün eylem yaptık ve yolu trafiğe kapattık. Lütfen sesimizi duyurun.” Dedi.

Yaklaşık bir ay önce bu kavşakta meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybeden Merve Özdemir’in babası Necati Özdemir; “Burada başka kızlarımız ölmesin. Benim hala canım yanıyor ve yanacakta. Ben bu yola ne gerekirse yapılmasını istiyorum. Gece gündüz uyuyamıyorum. Benim kızım diş hekimliği okuyordu. Burada kontrolsüz kavşak olduğu için ben onu cennete gönderdim. Benim içim yanıyor. Başka kızlarımız, çocuklarımız ölmesin istiyoruz. Gerekirse burada sabaha kadar oturup eylem yaparım ben.” Şeklinde konuştu.
Daha sonra eylem yapan grup sessizce dağıldı.

Share
71 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?