logo

Toplantılarda kimden, neyi saklıyorsunuz?


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

İlçenin gelişmesini bekleyenlerin ısrarla sorduğu konulardan biri de SANAYİ BÖLGESİ.
Konuyla ilgili olarak geçtiğimiz hafta bir de toplantı düzenlenmiş.
Vezirköprü’de yapılan toplantılarda son zamanlarda garip bir alışkanlık oluştu. Kendi kendine toplanıp kendi kendine yapacaklarını ya da olması gerekenleri konuşmak gibi.
Öyle garip bir hal alıyor ki bu toplantılar, ilçedeki konunun muhatapları bile toplantılara davet edilmiyor, fikirleri alınmıyor.
Birileri her konuda bilgi sahibi ve ilçedeki herkesin de sözcüleri gibi davranıyorlar.
Bu toplantılardan biri geçtiğimiz hafta Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Seçimden sonraki 9 ayda Belediyelerin neler yapıp yapamadıklarının konuşulacağı bir toplantı olduğunu bizzat Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir de söylemiş.
Toplantının en önemli konularından biri SANAYİ Bölgesi ve devamında Küçük Sanayi olmuş.
Kendilerinin neyi yapıp yapmayacaklarını ne aşamada olduğunu konuşmuşlardır diye tahmin ediyorum.
Bize gelen bilgilere göre; konuşmuşlar ve Küçük Sanayi Sitesinin yeni bölgesinin Avdan civarındaki alan olması yönünde bir çalışma yapılması kararına varmışlar.
Peki burada konunun paydaşlarına sormuşlar mı?
Toplantıya katılanlar arasında sanayiden bir tek esnafın olduğunu bile göremiyoruz.
Bu durum sadece bu toplantı için geçerli değil.
(Daha önce bu tarz toplantılardan sonra basın açıklaması diye birer metin eline tutuşturulan gazeteciler, soru sormalarına fırsat vermeyen (sadece açıklayan) zihniyet yüzünden hazıra alıştılar. İdareciler de artık açıklama yapmak gerekliliği bile duymuyorlar. Sadece ‘istediklerinin’ yazılmasını da bu şekilde sağlıyorlar.)
Ancak sorulacak soru şu?
Bu toplantılarda neyi gizlemeye çalışıyorsunuz da, halkı bilgilendirmek için, bu işi yapmak görevi olan gazetecileri bile davet etmiyorsunuz?
Sizin yapmak istediklerini şu ya da bu sebeple yapamadıklarınız ya da önümüzdeki günlerdeki çalışmalarınız halk tarafından öğrenilirse; sizi neden rahatsız eder?
Yöneticilerin ORTAK akıl yerine kendilerini koydukları ÜST akıl ile devam etmeleri hata oranlarını da artıracaktır.
Bugün sizin destekçiniz gibi olan kişiler yarın aynı sebepten karşınıza geçtiklerinde gerçeği görebilirsiniz belki ama geç olur.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü sebebiyle ziyaret eden, mesaj atan, çiçek gönderen tüm kıymet bilir sevenlerimize teşekkür ediyorum.

Share
263 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+5 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Psikolojik Zorlukları Azaltacak Durumlar

  13 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Günlük hayatta fark etmeden karşılaştığımız durumları kendi hayatımıza katarız ve seçimlerimizi, kararlarımızı buna yönelik yaparız. Bu durumlarsa psikolojik sağlamlığımızı azaltabilir. Maddeler halinde bakalım. - Diğerlerinin hayat tecrübelerine bakarak çok fazla önlem almak, hayatımızı kısıtlamak.  Örneğin yakınımızdan birinin sosyal medyada zorbalığa uğradığını görüp çocuğumuza sosyal medyayı yasaklarız. Çünkü böyle bir durumla karşılaşmak istemeyiz. İnsan başka insanlardan da öğrenen bir varlıktır ama bu korku kültürüne dönüşürse bizi etki...
 • Vezirköprü’de seçmen değişmedi, Yine AKP dedi..

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Özellikle İç Anadolu'da ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kırsalda yaşayan vatandaşların henüz bu ekonomik sıkıntıyı derin yaşamamaları ve parti tutma davranışı nedeniyle AKP'den uzaklaşmadıklarını söyleyebiliriz. 31 Mart yerel seçimleri sürprizlerle sona erdi. Beklenmeyen CHP'nin Türkiye genelinde birinci parti çıkması ve yıllardır güçlü şekilde iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilk kez ikinci parti konumuna düşmesi özellikle EGE'de hemen her yerin CHP adayları tarafından alınmasıydı. Komşu il Amasya ve Kastamonu da bu beklenmeye...
 • YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Bir gece Nasrettin Hoca'nın evinin önünde iki grup arasında kavga başlar. Kavga biraz uzun sürer, aşırı gürültüden rahatsız olan hoca yataktan kalkar yorganı eline toplar balkona çıkar. Kavgacılara seslenir falan ama kavgacılar kendi gürültü ve hırslarından hocayı tınlamazlar bile; Sinirlenen hoca; Omzundaki yorganı kavgacıların üzerine doğru fırlatır. Yorgan kafalarına dolanan kavgacılardan bir grup ne olduğunu anlamadan yorganı alıp korku içinde kaçıp giderler. Kavgacıların diğer grubu da kavga ettikleri grubun kaçması üzerine olay yerin...
 • Psikolojik Destek Almaya Karşı İsteksizlik

  30 Mart 2024 Köşe Yazıları

  Psikolojik destek almak bir sağlık yardımı almaktır. Bazılarımız vücudumuzda bir ağrı hissettiğine bunun kaynağını anlamaya çalışır ve hemen muayene olur bazılarımız da ağrının daha büyük bir soruna işaret edebileceğini düşünüp muayene olmayı sürekli erteler. Psikolojik danışma alırken de insanlar, bazen bu hizmete erken şans verirler bazen de zaten yardım almanın faydasız olacağını düşünerek umutsuzluğa kapılıp destekten uzak kalırlar. Çünkü onlara sorun oluşturan kişiler onların deyimiyle, kişinin psikolojisini bozan o kişiler diplerinde oldu...