logo

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi; Eğitim Çalışanları Huzursuz ve Sahipsiz

Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi; Eğitim Çalışanları Huzursuz ve Sahipsiz

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanlığı, 24 Kasım Öğretmenler günü münasebetiyle Cumartesi akşamı Bemsa Düğün Salonu’nda üyeleriyle etkinlikte bir araya geldi.
Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi’nin açılış konuşmasıyla devam etti.
Kamçi; Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şubemizin organize ettiği 24 Kasım Öğretmenler Günü Programına hoş geldiniz.
24 Kasım Atatürk’ün “Millet Mektepleri Başöğretmenliği” ünvanını kabul ettiği gündür. Bu nedenle 24 Kasım bizim için özel bir anlam ifade eder. Onun kurduğu cumhuriyetin değerlerine sahip çıkarak ilim irfan yolunda yolumuza devam edeceğiz.
24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kimi sendikamsı yapılar yine görmezden gelecek, kimileri yine her zaman ki gibi ülkenin kurucusunu görmeyecek, içlerinde biriktirdikleri kini ortaya dökecekler.
Fakat bizler, bu ülkenin temel taşlarıyız, kumuyuz, suyuyuz, çimentosuyuz. Her daim hatırlatmaya devam edeceğiz. Bugün 24 Kasım fakat eğitim çalışanları huzursuz. Eğitim çalışanları sahipsiz.

Canla başla fedakâr bir şekilde görev yapan eğitim çalışanları kurumlarında bile şiddete maruz kalmaya başladılar. Saldırganların kimileri öğrenci kılıklı, kimileri sözde veliler, hatta ve hatta bazı illerimizde resmi görevliler şiddet uyguluyor.
Samsun’da, Kocaeli’nde, Ankara’da, Osmaniye’de, şu an sayamadığımız birçok ilimizde. Yetkililer, özellikle de MEB, olayları kınamak ile yetiniyor. Hiç bir adım atılmıyor.
Bizler bu şiddet olaylarına sessiz kalmadık. Türk Eğitim Sen olarak, Çankaya Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim görevlisi iken odasında öğrencisi tarafından katledilen Ceren DAMAR ŞENEL’in eylül ayında görülen davasına müdahil olarak katıldık. Yine Kocaeli Gebze’de öğrencisi tarafından katledilen Necmettin KUYUCU davasına da müdahil olduk.
19 Kasım günü şiddete dikkati çekmek için 81 ilden 81 mektubu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’A gönderdik. Şiddete maruz kalan öğretmenlerimizin acısını yüreklerimizde hissediyoruz.
Acilen Türk Ceza Kanunu’nun 112.maddesinde düzenleme yapılmalı ve şiddeti önleyici tedbirler alınmalıdır. Ve hiçbir şikâyete bakılmaksızın fail hakkında kamu davası açılmalı ve gereken ceza verilmelidir.
Bu vesile bölücü terör örgütü tarafından şehit edilen öğretmenlerimiz Necmettin YILMAZ ve Aybüke YALÇIN’IN şahsında tüm şehit öğretmenlerimizi rahmet ile anıyorum.
Yetkililere diyoruz ki;” Gereken önlemleri alın. Okullarımız yolgeçen hanı değildir. Dünyanın hiçbir yerinde elinizi kolunuzu sallayarak okul bahçelerine dahi giremezsiniz. Gerekli tedbirler alınmıştır.”
“Öğretmene uygulanan şiddet son bulsun! Kanun teklifimiz TBMM’YE Türk Eğitim-Sen tarafından sunulmuştur.
Son dönemlerde artış gösteren bir diğer olay da Atatürk düşmanlığı ve istismarcılığıdır. Karşıtlık ve istismarcılık olaylarının kasıtlı olarak artırıldığını takip etmekteyiz.
Türkiye Cumhuriyetinin her türlü imkânlarından yararlanarak kurumlarda yöneticilik yapan bazı müptezeller kendilerince bir yerlere sevimli görünmek adına ülkenin kurucusuna ağız dolusu hakaretler etmektedirler.
Türküm demekten imtina edenler, bir başka yerlerin seviciliğini yapanlar bilmelidirler ki,bu yüce Türk Milleti bu tür yaklaşımlara izin vermeyecektir.
Türk Eğitim Sen “Vatan mevzubahis olduğunda gerisi teferruattır.”diyenlerin adresidir. Türk Eğitim Sen Ulu Önderin Gençliğe Hitabesi’ni çok iyi anlayarak ülkenin geleceğine yön verenlerin gerçek adresidir. Din tüccarlığı yapmayanların, bölücülük yapmayanların, Atatürk istismarcılığı yapmayanların adresidir.
Her daim üyesinin ve eğitim çalışanının yanında olan Türk Eğitim Sen sizlerin sesi olmuştur, olmaya devam edecektir. Bizlerden desteğinizi asla esirgemediniz. Bundan sonra da sizlerle büyümeye devam edeceğiz. Türkiye’nin sendikasına tüm eğitim çalışanlarını davet edelim ki, bizleri, sizleri 5 dönemdir masada yalnız bırakanlara karşı bir ders verelim.
24 Kasım Öğretmenler günümüzü şubemiz yönetim kurulu adına en derin sevgi ve saygılarımız ile kutluyoruz.” Dedi.

Konuşmanın ardından Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube’sine üye olan ve emekli olan öğretmenlere İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Demircan, Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Halil Kanat, Vezirköprü Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Mehmet Uyar ve Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanı Bünyamin Kamçi tarafından ödüllerin takdimiyle devam etti.

Ödül töreni sonrası gerçekleştirilen yemek ikramının ardından Veged ekibinden Ayşe Çalış ve Erdem Salih tarafından çerkes dans gösterisi olan “Ağlatan Kafe” gösterisi ve ardından Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Zeybek gösterisini ise yine Veged ekibinden İbrahim Üstün sergiledi.
Beğeni ile izlenen etkinlik müzik ve eğlence programıyla sona erdi.

Share
458 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?