logo

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube YETER ARTIK!

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube YETER ARTIK!

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube Başkanlığı tarafından Kocaeli’nin Gebze ilçesi, Atatürk Anadolu Lisesinin müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucu’nun bıçaklı saldırıya uğraması sonucu şehit edilmesini kınamak için yazılı basın açıklaması yayınlandı.

Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube tarafından yapılan yazılı basın açıklamasında; “Son yıllarda sıkça şahit olduğumuz öğretmen cinayetlerine maalesef bir yenisi daha eklendi.

Tek silahı bilgisi olan, milletine hizmeti aşk bilen öğretmenlerimizin birini daha görevi başındayken bıçaklı saldırı sonucunda şiddete kurban verdik. Kocaeli’nin Gebze ilçesinde, Atatürk Anadolu Lisesinin müdür yardımcısı Necmeddin Kuyucu, makamında öğrencisi tarafından defalarca bıçaklanarak hayatını kaybetti. Türk Eğitim Sen Samsun 2 Nolu Şube olarak, her geçen gün meslek itibarı zedelenen, iş güvencesi ve güvenliğiyle ilgili sorunlar yumağının ortasında sahipsiz bırakılan öğretmenlerimize karşı yapılan bu şiddet hadiselerini ve faillerini kınıyor; yetki makamında olanları öğretmenlerimize sahip çıkma hususunda sorumluluklarını yerine getirmeye davet ediyoruz.

Necmettin Kuyucu öğretmenimize Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve eğitim camiamıza baş sağlığı diliyoruz. Türk Eğitim-Sen Samsun 2 Nolu Şube” ifadelerine yer verildi.

Share
122 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+3 = ?