logo

Vaka artışı önlenemeyen Samsun ve ilçelerinde Eğitme Uzaktan Devam Edilecek

Vaka artışı önlenemeyen  Samsun ve ilçelerinde Eğitme Uzaktan Devam Edilecek

Samsun il genelinde vaka artışının önüne geçebilmek amacıyla Samsun Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla Samsun il geneli ve ilçelerinde 12 Nisan Pazartesi günü itibariyle eğitim, uzaktan devam edecek.

Geçtiğimiz hafta içerisinde Samsun Valisi Zülkif Dağlı başkanlığında toplanan Samsun İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararıyla Samsun merkez ve tüm ilçelerinde artan vakalar nedeniyle eğitim-öğretime ikinci bir duyuruya kadar uzaktan devam edilme kararı alındı.

Konuyla ilgili olarak Samsun Valiliği’nden yapılan yazılı açıklamada; “COVID-19 salgınıyla ilgili Sağlık Bakanlığı ve COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu’nca yayınlanan risk haritasında ilimizin çok yüksek risk grubu arasındadır.
Bunun sonucunda salgının yayılmasını önlemek ve halkımızı hastalığın istenmeyen etkilerinden korumak amacıyla ilimiz genelinde eğitim-öğretim faaliyetleriyle ilgili 12 Nisan 2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, yeni bir karar alınana kadar İlimizde vaka sayısında artışın önlenmesi amacıyla resmi ve özel ilkokulların 1, 2, 3 ve 4, sınıflarında uzaktan eğitime geçilmesi ve 8. ve 12. Sınıflarda yüz yüz eğitime devam edilmesine, 15 Şubat itibariyle yüz yüze eğitime başlayan köy ve seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde anasınıfı, ilkokul, ortaokul ve imam hatip ortaokullarında yüz yüze eğitime devam edilmesi, Özel gereksinimli öğrenciler için hizmet veren özel eğitim okullarının yüz yüze eğitim-öğretim faaliyetlerinin devam edilmesine, Okul öncesi eğitim-öğretim kurumlarında (Bağımsız Anaokulu) ve okul bünyesinde bulunan anasınıflarında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam edilmesine, 8. ve 12. sınıflar ile mezunlara yönelik olarak düzenlenen destekleme ve yetiştirme kursları ve takviye kurslarında yüz yüze eğitime devam edilmesine, 5.6.7.9.10.11. sınıflarda uzaktan eğitime devam edilmesine karar verilmiştir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.” İfadelerine yer verildi.

Share
30 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?