logo

VATANDAŞ GAZETESİNİN 60. YIL SOHBETİ


İhsan Cömert
comert_ihsan@hotmail.com

19 Ocak Vatandaş gazetesinin 60.doğum günüydü. Ancak tarihi bu yıl iş gününe denk geldiği için doğum günü kutlamasını 20 Ocak’ta yaptık.

Ziya Akbaş, Haşmet Yılmaz’la doğum günü için geleneksel yemek tepsileriyle geldiler.

Vatandaş’ın doğum günü düğün yeri gibiydi. Pek çok isim katılmıştı. Belediye Başkanı Sadık Edis’le bu kutlama töreninde uzun sohbet etme olanağı bulduk.

Sohbetimiz Vezirköprü üzerine olduğu için bu yazımda bu sohbetten bahsetmeyi daha uygun bulduk.

Sayın Başkan’la tamamlandığı halde açılamayan sağlık meslek lisesinden tut da TOKİ’yle ilgili olmak üzere birçok konuda görüş alış-verişinde bulunduk.

Sayın Başkan EDİS’in tüm konulara hakim olduğunu anladım. Hatta her hafta yerel gazeteleri satır satır okuduğu kanısına vardım.

Sağlık meslek lisesinin yapıldığı alanın “sulanabilir tarım alanıdır” diye açılış izni alınamadığını, hastane yapıldığında onun açılışında aynı zorluklarla karşılaşılacağını, Kadri Fişekçi’nin fabrikasının da aynı konumda olduğunu, buralarda bu sorunların çözümünde belediyenin yapacağı bir şey olmadığını, bundan dolayı sıkıntı duyduklarını anlattı.

Sayın EDİS:

-TOKİ’yi Vezirköprü’ye sokabilmek için yıllarca uğraş verdiğini, konu ile ilgili hak sahipleriyle 10’un üzerinde toplantı yaptıklarını, bu konunun özellikle TOKİ’de bıkkınlık yarattığını söyledi.

EDİS: Nalbantlı Mahallesi’nde çalışmalar tamamlandığında yepyeni bir şehir oluştuğunu göreceğiz, bazı hak sahipleri haklarından vazgeçtiğine pişman olacak” diye konuştu.

EDİS: Yeni Mahalle Uzun Sokak’ın, özellikle iç kısımlarının, Mehmet Paşa Mahallesi’ndeki kuş uçmaz kervan geçmez sokaklarının durumunu,

Tikenli ve Ganioğlu Mahallesi’nin durumunu çok iyi bildiğini, Tikenli’de bazı binaların tehlike oluşturduğu bu nedenle bu binaların belediye tarafından yıkıldığını söyledi.

EDİS’in, köylerdeki sorunlar da dahil Vezirköprü’deki tüm konulara hakim olduğunu gördük.

Ayrıca Sayın EDİS; en çok mezbahaneden bahsetti. Mezbahanenin çoğu tüm teknolojiye sahip, çevre ilçelerdeki hiçbir  mezbahanede bulunmayan teknolojiye sahip olduğunu, sakatatları bile tertemiz çıkardığını anlattı.

Belediye başkanı Sayın Sadık Edis’e çeşitli sorular sorduk. Uzun cevaplar aldık, Sayın başkan para buldukça imkanlarımızı da zorlayarak eksiklerimizi tamamlamaya  devam edeceğiz, dedi.

Yaptığımız bu sohbette her şey açık ve şeffaf konuşuldu.

Başkan’la bu sohbeti yaptığımız sırada Türk ordusu henüz daha AFRİN operasyonuna başlamamıştı.

Ordumuza bu operasyonda üstün başarılar dileriz.

Share
510 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Eğitim ve Sağlık?

  22 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Okullar açıldı. Ancak velilerin okullardan yaptıkları şikayetlerine bu yıl bir de korona virüs nedeniyle yapılanlar eklendi. Yıllardır okul kıyafetlerinden tutun, talep edilen bağışlara kadar şikayetler gelen okullarımızın listelerine bu yıl eklenen temizlik ve hijyen malzemeleri şikayetleri artıran maddeler de oldu. Okullardan bağış ve yardım alınmayacak açıklamaları ile okul idarelerini ailelerle velilerle karşı karşıya bırakan anlayış, gördüğümüz kadarıyla okulların temel eksiklerini gidermek için gerekli bütçeyi sağlamıyor/sağlayamıyor. An...
 • MİKROP

  22 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Pislik, balçık, dışkı, mikrop ilginç sözcükler. Halkın oy vererek yönetici olarak yüksek makamlara getirdiği bazı zatlar o halkın sesi, gözü, kulağı olan hatta “kimsesizlerin kimsesi olan” gazete ya da gazetecilere “mikrop” demiş. Ne yapalım, seçenler seçilenlerin aynasıdır derler. Bir şehirde üç gün tüm mahallelerinde suların kesilmesi doğal olarak mikropların artmasına neden olur. Böyle durumlarda halkın yapacağı fazla bir şey yok.Halk yapsa yapsa mikrop üreten bakterilere DDT yapar.Çünkü mikropları yıkamak için su yok!… Vezirköprü'de eskide...
 • Zorunlu Toplulaştırma..

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de bu hafta yoğun geçti. Özellikle zorunlu arazi toplulaştırma işlemlerine önceki hafta Yağınözü Mahallesi'nde, geçtiğimiz hafta da Adatepe Mahallesi'ndeki vatandaşların itirazlarının damga vurduğu haftada İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in ziyareti de eklenince uzun zamandır olmayan bir yoğunluk oluştu. Arazi toplulaştırma olarak bilinen projenin ilçede yeniden adlandırılarak Zorunlu Toplulaştırma denmesi, halkın bu konuya ne kadar duyarlı olduğunun göstergesidir aslında. Zorunlu Arazi Toplulaştırma işlemine özünde karşı olma...
 • MERAL AKŞENER

  15 Eylül 2021 Köşe Yazıları

  Geçen hafta Vezirköprü'de Meral Akşener fırtınası esti. Her meydanda, her cadde ve sokakta, kahvehaneler ve parklarda İYİ Parti ve lider Akşener konuşuluyordu. Meral Akşener; Özellikle toprakları gelişi güzel toplulaştırılmaya başlanan Vezirköprü'nün 24 köyünden biri olan Adatepe köyünde moral depoladı. Adatepe'de özellikle kadınlar büyük kalabalık halinde Meral Akşener'i coşkun bir tezahüratla karşıladılar. Toprakların toplulaştırılması geçici bir süre için durduruldu ve iş makineleri şimdilik geri çekildi. Ancak; Halk arasında yaygın bir kan...