logo

VEMOK Çamlık’ta Pankart Astı

Vezirköprü Motosiklet Kulübü (VEMOK) Kask kullanımına vurgu yapmak amacıyla ilçemiz Çamlık parkında “Kaza Anında Sizi Korur” başlıklı pankart astı.
Vezirköprü Motosiklet Kulübü (VEMOK) Başkanı Serdal Tak konu ile ilgili olarak yaptığı açıklamada; “Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında hazırlamış olduğumuz pankartı Çamlık Parkımıza astık.
Buradaki amacımız ilçemizdeki ve ülkemizdeki motosiklet kullanan sürücülerimizin kask kullanımına dikkat çekmektir. Bu doğrultuda da çalışmalarımız aralıksız devam edecek.

Motosiklet sürücülerimizin kaza yapma oranları normal sürücülere göre 8 kat daha fazla iken, yaralanma oranları ise diğer sürücülere göre 30 kat daha fazladır. Bu nedenle de motosiklet sürücülerimiz uzak veya yakın mesafe yol kat etse bile kask kullanmalı ve hayatlarını riske atmamalıdırlar.
Kask, her tehlikeye karşı yeterli olamasa bile kaza anında başımızı, yüzümüzü ve de hayatımızı korumak amacıyla büyük bir önem arz etmektedir.
Kaskın yanı sıra motosiklet kullanımı için geliştirilmiş olan kıyafetlerin kullanılması da kazalardaki yaralanma oranını en aza indirme konusunda motosiklet kullananlara katkı sağlayacaktır. Başımıza gelebilecek olası bir kazada canımızdan olmamak adına kask ve kıyafet kullanımına dikkat etmemiz büyük önem arz etmektedir.” Dedi.

Share
107 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+1 = ?