logo

Vezir Yolu’ndan Gençler Geçti

Vezir Yolu’ndan Gençler Geçti

Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Vezirköprü Gençlik Hizmetleri İlçe Spor Müdürlüğü’nün ortaklaşa organize ettiği ve ilçemizdeki liselerde öğrenim gören öğrencilerle gerçekleştirilen 100.Yıl Foto Maraton koşusu etkinliğine 15 öğrenci katıldı. Vezirköprü İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünce yürütülen VEKAP projesi çerçevesinde bu yıl ilki gerçekleştirilen Vezir Yolu projesinin etkinlikleri Vezirköprü Adnan Menderes Parkı ve Vezir Yolu Gezi Güzergâhında gerçekleştirildi. Vezir Yolu Foto Maratonu, Canlı Resim Performans Yarışması ve 100. Yıl Vezir Yolu Bayrak Koşusu yarışları yapıldı.

İlçemizin tarihi ve kültürel değerlerinin öğrencilerimiz tarafından tanınıp benimsenmesinin hedeflendiği proje etkinliklerine vatandaşların da yoğun ilgisi oldu. İlçe Spor ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü ile birlikte organize edilen 100. Yıl Vezir Yolu Bayrak Koşusu İlçe Milli eğitim Müdürü Ahmet Demircan ve İlçe Gençlik Hizmetleri ve spor müdürü Mehmet Uyar’ın start vermesiyle başladı.

Kız ve erkek gruplar ayrı ayrı olmak koşuluyla 15 takımın 5’er sporcuyla bayrak koşusuna katıldığı yarışların yanı sıra etkinliklerde, 26 öğrenci istedikleri herhangi bir teknikle resim yarışmasına katılırken 24 öğrenci ise fotoğraf yarışmasına katıldı.

Yarışmada Köprülüler Anadolu Lisesi birinci olurken, Şahinkaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ikinci, Vezirköprü Anadolu Lisesi takımı üçüncü oldu.

Kızlar takımında ise Köprülü Mehmet Paşa Anadolu Lisesi birinci, Kız İmam Hatip Lisesi ikinci, Ayşe Hatun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ise üçüncü oldu.

Share
170 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?