logo

Vezirköprü Belediye Meclis Üyesi Eyüp Akdoğan: “İstifa ettim, işleme konmadı”

Vezirköprü Belediye  Meclis Üyesi Eyüp Akdoğan: “İstifa ettim, işleme konmadı”

Vezirköprü Belediye Meclis Üyesi Eyüp Akdoğan’dan 3 defa mazeretsiz şekilde toplantıya katılmadığı için savunma istendiği öğrenildi. Eyüp Akdoğan ise 4 Haziran tarihinde istifa ettiğini ancak istifasının işleme konmadığını söyledi.

2019 Mahalli Seçimlerinde Ak Parti’den Vezirköprü Belediye Meclis Üyesi olarak seçilen Eyüp Akdoğan istifa mı etti, görevden mi alınıyor?
Belediye Meclisi’nin komisyon seçimlerinden önce Parti’de yapılan toplantıyla alınan grup kararı neticesinde daimi encümen üyesi olarak aday gösterilmesi gündeme gelen Eyüp Akdoğan, parti kararına uyulmaksızın başka bir kişinin daimi encümen seçilmesi üzerine istifa ettiğini söyledi.
Akdoğan:

Özetle “Aday olmayı düşünmediğim halde, aday olması istenen 3 kişiden biri olduğum için kabul ettiğim daimi encümenlik seçiminde Meclis’te sonradan fikir değiştirerek aday olunmasını kabul etmiyorum. Bu davaya hizmet etmek bir yerlerde olmak değildir. Ancak alınan grup kararına uyulmaması Parti disiplinine uyan bir davranış değildir.
Bu zamana kadar maddi veya manevi hiçbir şaibeye karışmadan kendimce layıkıyla hizmet ettiğimden hiçbir kuşkum yoktur. Sonuç olarak, mensubu olduğum Ak Parti Belediye Meclis Üyeliğimden bazı arkadaşların bu davaya bana göre layık olmayan hareketlerinden dolayı istifa ediyorum.” Diyen dilekçemi 4 Haziran tarihinde Vezirköprü Belediye Başkanlığı’na verdim.
Bu güne kadar bir cevap verilmediği gibi dilekçem de işleme konmadı. Dedi.
Vezirköprü Belediye Başkanlığı Yazı İşleri Müdürlüğü’nden 2021 yılı Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarında yapılan Meclis toplantılarına özürsüz ve mazeretsiz katılmadığı nedeniyle yazılı savunma istenen, aksi takdirde Meclis Üyeliği’nin düşürüleceği belirtilen Eyüp Akdoğan:

4 Haziran 2021 tarihinde vermiş olduğum dilekçemin ivedilikle işleme konmasını istiyorum. Grup toplantılarına dilekçemde yazdığım sebeplerden dolayı katılmıyorum. Gelmeme sebebimin bilinmesine rağmen kendinizi ve size akıldaşlık yapanları aklamak için devamsızlığı mazeret göstermenizi kınıyorum. Dedi.
Akdoğan, “Uzun zamandır mazeretsiz şekilde oturumlara katılmayanlar hakkında işlem yapılmaması da yaşananların bana karşı siyasi oyun olduğunu göstermektedir.” Dedi.

Share
24 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+5 = ?