logo

Vezirköprü Belediyesi önünde konuşan Sadık Edis: “Çıtamızı yükseltmek için mücadelemizi sürdüreceğiz”

Vezirköprü Belediyesi önünde konuşan Sadık Edis:  “Çıtamızı yükseltmek için  mücadelemizi sürdüreceğiz”

Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis:
Vezirköprü’nün çıtasını yükseltmek için çalışacağız.
Tarım ve turizm alanında gelişeceğiz. Dedi.
Edis: Kenevirde yerinde üretim, yerinde imalat ve
yerinde istihdam olacağını söyledi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis, pazartesi günü mazbatasını alarak göreve başladı.

Sadık Edis’in mazbata almasından sonra AK Parti İlçe Başkanlığı binasında düzenlenen toplantının ilk konuşmacısı MHP Vezirköprü İlçe Başkanı Dursun Gülünay göreve seçilen ilçe meclis üyelerine hayırlı olsun dedi. AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt ise; “Vezirköprü halkımız bir kez daha Cumhur İttifakımızın yanında olarak en güçlü oy oranıyla Samsun’da birinci ve de Türkiye Genelinde ise 3. olmuştur. “ dedi.

31 Mart Yerel Seçimlerinde kazanan yine Vezirköprü olmuştur diyerek sözlerini sürdüren AK Parti İlçe Başkanı Mehmet Kurt; “Cumhur İttifakımız Türkiye Genelinde aldığı %52 oy oranıyla bizlerle gerek iç gerek dış güçlerle uğraşan karşımızdaki muhalefet güçlerine Türkiye ve Samsun olarak milletimiz cevabını verdi.

Ülkemiz için bundan sonraki süreçte çok önemli adımlar atılacak. Çünkü bizim büyük hedeflerimiz var. Biz var olduğumuz sürece vatanımızı ve milletimizi kimseye böldürmeyeceğiz.” Şeklinde konuştu.

Üçüncü dönem için yeniden başkanlığa seçilen ve sözlerinin başında bugün bizim mutlu günümüz ifadelerine yer veren İbrahim Sadık Edis ise; “19 Ocak’ta Cumhurbaşkanımızın bu görevi bize tevdi etmesiyle birlikte yola koyulduk ve Vezirköprü’müze yakışır bir şekilde seçimlerimizi sonuçlandırdık. Dersimizi aldık ve eksiklerimizi gördük.

Mahallelerimizi karış karış dolaşarak eksiklerimizi gördük ve buna göre de notlarımızı aldık. Dersimize çalışarak bu konuların da üzerinde duracağız. Başta kenevir olmak üzere tarımsal anlamda da harekete geçmek zorundayız. Bununla birlikte sulama kanallarının bir an önce bitirilmesi şart. Kısacası yolu suyu bir an önce çözüme kavuşturmamız gerekiyor.” Dedi.

Biz çok göç verdik diyen başkan Edis; “Burada istihdamı artırmak zorundayız. İhtisas Organize Sanayi, Küçük Sanayi Sitesi, Besi Bölgesi bunları kısa zamanda ilçemize kazandırarak yolumuza devam edeceğiz. Önümüzdeki beş yıl Vezirköprü için kazanılmış bir yıl olacak.” Şeklinde konuştu.

MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak ise; “Başkanımızla sürekli görüşerek Vezirköprü’ye hep mesai vermeye çalıştık. Başkanımız için hizmetlerini yapacak dedik ve de yaptı. Bundan sonraki çalışmalarda ve büyük projelerde Büyükşehir Belediye Başkanı ile çalışacak. Vezirköprü’ye hizmet gelecekse büyükşehir belediyesi ile birlikte çalışmak zorunda. AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi diye bir kavram yoktur. Artık Cumhur İttifakı kavramı vardır ve bu hep böyle devam edecektir.” Dedi.

Toplantının son konuşmasını ise AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ise; “Vezirköprü Cumhur İttifakına her zaman sahip çıktı ve destek oldu. Bunun için tüm Vezirköprülülere teşekkür ediyorum. Bu davaya kurulduğu günden beri Vezirköprü her zaman sahip çıktı ve destek oldu. Aldığı yüksek oy oranı nedeniyle başkanımızı tebrik ederken 2024 yılına kadar gidecek olan süreçte kendisine başarılar diliyorum.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 19 Ocak’ta Samsun’a geldiğinde Vezirköprü için ayrı bir bahis açtı. Önümüzdeki günlerin kazanımı olan Kenevir konusunu gündeme getirdi. Vezirköprü maalesef göç veren bir ilçemiz. Bundan sonraki süreçte geçlerimizi gurbete göndermeyip burada istihdamlarını sağlayabilecekleri bir standardı yakalayacağız.

Vezirköprü hem Şahinkaya Kanyonu ile hem Vezirsuyuyla, Kunduzuyla önemli bir ilçemiz. Biz yerel yönetimler olarak Vezirköprü için çok güzel hizmetler yapacağız. Artık hizmet etme zamanı gelmiştir.” Dedi.

Başkan Edis 3.Dönemine Başladı
31 Mart seçimlerinden önemli bir başarıyla çıkan ve 3. dönemine başlayan Başkan Edis belediye önünde bir konuşma gerçekleştirdi.
Herkes görevini yapacak diyerek sözlerine başlayan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis; “Bundan sonra kimse kafasına göre suyu kesemeyecek. Biz telefon ettiğimizde kimse bize toplantıdayım mesajını atamayacak. Bu böyle bilinsin Vezirköprü’de. Bundan sonra kimse Ak Partiye ve Cumhur İttifakına, Cumhurbaşkanımıza, Büyükşehir belediyemize fatura kesemeyecek. Herkes görevini yapacak.
İnşallah Büyükşehir Belediyemiz, cumhur ittifakımızın ilçe başkanları, meclis üyesi arkadaşlarımızla birlikte hükümetimizi arkamıza alarak yapamadıklarımızı yapmak için bugünden itibaren çalışmalarımıza başlıyoruz.
Yerine üretim, yerinde imalat ve yerinde istihdam. Bugün kenevir başta olmak üzere, tarımı ön plana çıkarmak için projelerimizi sürdüreceğiz. Kısacası Vezirköprü’de bu güne kadar olan göçleri, Vezirköprü’den ayrılan hemşerilerimizi, tarımı, hayvancılığı, turizmi Vezirköprü’ye kazandırmak için ve çıtamızı yükseltmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. Güçlü bir ekonomi ile yolumuza devam ediyoruz.
İhale ve imar yolsuzluğu yapmadık. Onun için birilerinin karşısında bugün kötü insan olabiliriz. Ama halkımız yani sizler gereken cevabı 31 Mart’ta verdiniz. Bunu da bizleri Samsun’un birincisi olarak yaptınız. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” Dedi.
Konuşmanın ardından AK Parti Samsun İl Başkanı Ersan Aksu ve MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak tarafından başkan Edis’e çiçek takdim edildi. Yapılan dua sonrası başkanlık makamına geçilerek burada kısa süreli sohbet sonrası fotoğraf çekimiyle program son buldu.

Share
163 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+4 = ?