logo

Vezirköprü Belediyespor Kulübü Başkanı Bünyamin Başar; “Biz Vezirköprü Olarak Küme Düştük”

Vezirköprü Belediyespor Kulübü Başkanı Bünyamin Başar; “Biz Vezirköprü Olarak Küme Düştük”

Vezirköprü Belediyespor yönetimi 2018-2019 sezonunda kulübün içinde bulunduğu durumla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi.
Düzenlenen basın toplantısına Kulüp Başkanı Bünyamin Başar’ın yanı sıra, yönetim kurulu üyeleri Veysel Öncel, İbrahim Seçgin ve Mehmet Bilben katıldı.
Başar; “Buradaki amacımız kişileri ve makamları eleştirmek kesinlikle değil. Bizler 5 Haziran 2018 tarihinde olağanüstü kurulla göreve geldik. Geldiğimiz günde sen ben yok biz varız dedik. Başarı da başarısızlıkta hepimizin dedik. Bu doğrultuda Vezirköprülü arkadaşlarla yolumuza devam edeceğiz dedik.
Vezirköprü Belediyespor olarak biz bu sezon 5 kategoride mücadele ettik. Bunlar U-17 ile başladı. U-16, U-19, U-11 ve A takım olmak üzere 5 kategoride mücadele ettik. A takımımızın küme düşmesi hepimizi derinden üzdü. Bugün herkes A takımın başarısını ve başarısızlığını konuşuyor. Biz takım olarak değil, Vezirköprü olarak maalesef küme düştük.
Tesisimizin bizim dönemimizde başlaması ilerisi için bizleri umutlandırdı ve sevindirdi. Belediyemiz tarafından tahsisi yapıldı ve inşaatı devam ediyor. İnşallah önümüzdeki sezona yetişecek ve hizmete açılacak.” Dedi.

Başar; “Yeni Seçimde Aday Olmayacağız”
Toplantının devamızda açıklamalarını sürdüren Kulüp Başkanı Bünyamin Başar; “Biz yönetim kurulu olarak bir karar aldık. En kısa zamanda olağanüstü seçimli bir genel kurula gideceğiz. Bundan sonra çıkacak olan adaylarla takımımız daha iyi yerlere gelecektir. Gerçekleştirilecek olan yeni seçimde ben ve arkadaşlarım aday olmayı düşünmüyoruz.” Dedi.
Biz yeri geldi ailemizi çoluk çocuğumuzu bıraktık maça gittik diyerek sözlerini sürdüren Başar; “Ben hastamla uğraşırken yolda hoca beni arayarak takımın sahaya çıkmadığını söyledi. Biz bu gibi sorunlarla da mücadele ettik. Bu sorunlar göz önüne alındığında biz yeni sezonda aday olmayı düşünmüyoruz. Ancak seçime kadar yönetim olarak görevimizi sürdürmeye devam edeceğiz.” İfadelerine yer verdi.
Başar; “Futbolcularımızın Alacağını Başkan Edis Karşılayacak”
Kulübün içinde bulunduğu maddi sıkıntılar nedeniyle borçlu olunan esnaflar ve futbolcuların alacakları ile ilgili de konuşan Bünyamin Başar; “Futbolcuların alacaklarını başkanımız İbrahim Sadık Edis karşılayacak. Esnaflara olan borçlarımızı ise bizler temin edebildiğimiz kadar edeceğiz. Edemediğimiz yerde gerekirse arabamı satarak o borçlarımızı da kapatacağız.”şeklinde konuştu.
Öncel; “Yönetim Yalnız Bırakıldı”
Yönetim Kurulu Üyesi Veysel Öncel ise yaptığı açıklamasında; “Bir maça 500-600 kişi geliyor. Maç sonunda kumbarada biriken para 17-18 lira. Maç sonunda bize siz başarısızsınız deniyor. Bu kapsamda yönetim kimseden destek görmediği için yalnız bırakıldı. Ne esnaflarımızdan ne de halktan yetirince bir destek alamadık.” Dedi.
Eğer bu takımdan başarı isteniyorsa gerek Kaymakam, gerekse Belediye Başkanı bu takıma bir el atmak zorunda diyen kulüp başkanı Bünyamin Başar; “Bu işte herkesin parmağı olmalı ki iyi yerlere gelinebilsin. Bu takım bu sezon şampiyon olarak Süper Amatöre yeniden çıkabilecek kapasitede ancak Süper Amatörde yine aynı sıkıntıları yaşayacak. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için çeşitli gelir kaynaklarının yaratılması şart.” Şeklinde konuştu.
Başar; “Biz Olamadık”
Vezirköprü Belediyespor yönetiminin Salı akşamı düzenlediği toplantıda açıklamalarını sürdüren Başkan Bünyamin Başar; “Bizim en büyük şansımız tesisimizin bizim dönemimizde yapılması. Ancak bizim en büyük sıkıntımız “Biz Olamadık” Sen ben yok, biz varız dedik ancak biz olmayı başaramadık. Ne esnaf ve kamu kurumları olarak biz “Biz” olmayı başaramadık.” İfadelerine yer verdi.
Yönetim olarak zor bir görev üstlendiklerini de belirten Başar; “Bir önceki Kaymakamımız Yunus Emre bey takımımız için 30 bin lira para yardımında bulundu. Ben bu takım için kendi ailemi bir kenara bırakarak kulüpteki futbolcularla ilgilendim.
Futbolcuların sadece lisans ve devir işlemlerinin yapılabilmesi için 20 bin lira sadece ücret gerekiyor. Bu şartlar altında bu ilçede bu iş zor. Sezon başında yönetim olarak 11 kişiyle çıktığımız bu yolda içinde bulunduğumuz sıkıntılar yüzünden 6 kişiyle kaldık. Şu ana kadar takımımız için ben gönüllü olurum diyen biri de çıkmadı.
Bizim bu takımın başına gelmekteki amacımız ilçemizin takımı boşta kalmasın diyeydi. Ancak yeterli desteği biz alamadık. ” Dedi.
Başar; “Hayatımın 52 Yılını Bir Tarafa, Son Bir Yılını Bir Tarafa Koydum”
Toplantıda kulübün gidişatıyla ilgili olarak konuşmasını sürdüren Kulüp Başkanı Başar; “Ben 53 yaşındayım, hayatımın 52 yılını bir tarafa koydum son bir yılını bir tarafa koydum. Bunun içerisinde iki cenazem oldu. Çok sıkıntılar çektim.” Dedi.

Toplantının devamında takımın esnaflara olan borçlarını da Belediye Başkanı Edis’in üstlendiğini belirten Bünyamin Başar; “Bizim vicdanımız rahat bir başkası olsa bile bundan daha iyisini yapamazdı.” İfadelerine yer verdi.

Share
151 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?