logo

Vezirköprü Belediyespor’da Yeni Yönetim Belli Oldu

Vezirköprü Belediyespor’da Yeni Yönetim Belli Oldu

Geçtiğimiz hafta Cumartesi günü düzenlenen olağanüstü genel kurul sonrası başkanlığa seçilen Seyit (Onur) Karakuş yönetiminde görevlendirme belli oldu.

Karakuş, başkanlığında oluşturulan yeni yönetimini Perşembe akşamı Butik Otelde düzenlediği toplantıyla açıkladı.

Biz SIFIR bir kulüp aldık! Diyerek sözlerine başkayan Kulüp Başkanı Seyit Karakuş, “A Takım oyuncusu kalmamış, A Takım oyuncusu küstürülmüş, A Takım oyuncusu mağdur edilmiş ve henüz tesisi yapım aşamasında olan bir kulüp devraldık.” İfadelerine yer verdi.

Karakuş konuşmasının devamında, “Büyük kulüplerimizin de yapmakta olduğu kampanya modellerini burada, kulübümüzde nasıl uyarlayabileceğimiz konusunda çalışmalar yürütmekteyiz. Bu kapsamda bizde  #vezirol  #hedef1000üye #vefasenesi #fedasenesi şeklinde çalışma yapılması kararını aldık.

1970 yılında kurulmuş bir kulüp için şu an 152 üye bulunuyor. Yönetim olarak üye listesinde çalışma yapılması yönünde karar aldık ve aktif olmayanların üyelikten çıkarılması, hedefimiz olan gerçekten gönüllü, bizlere maddi ve manevi destek verebilecek 1000 üye sağlanması konusunda çalışma yapacağız. Yönetim olarak üye aidatlarında değişiklik yapılması gerektiğini düşünerek Üye aidatlarını 6 ay 50 TL – 12 ay 100 TL olacak şekilde güncelledik. Esnaflarımızı, Vezirköprü Belediyespor’da oynamış çok eski sporcularımızı ve değerli halkımızı bu hususta destekçimiz olarak görmek istiyoruz.” Dedi.

Karakuş; “Transfer Yapılmayacak”

Açıklamalarının devamında bu sezon herhangi bir transfer yapmayacaklarını belirten Başkan Karakuş, “Hiçbir şekilde ve şartta en az 2 Sezon transfer yapılmayacak!  İhtiyaç olmaması halinde bu sonuna kadar bu şekilde devam edecek.

Bizim misyonumuz İlçemizde bulunan gençlerimizle yola devam etmektir. Geçen sene şampiyon olan U19 Takımızı A Takıma Kazandırmayı, arasına yine ilçemizde bulunan Vezirköprü Belediyespor için ter akıtacak futbolcu arkadaşlarımızı kulübümüze kazandırmayı amaçlamaktayız. Kulübümüzce futbolcu seçmeleri yapacağız.  Yeni oyuncuları keşfedeceğiz, dışarı il ve ilçelerde futbolcu aramak yerine kendi gençlerimize değer verecek, kendi gençlerimizi piyasaya hazırlayacağız. Piyasa derken bunu laf olsun diye söylemiyoruz! Futbol Şube Sorumlumuz Olkan Aktosun bu konuda Samsunspor ile temas halindedir ve şehrimizde futbol’un yeniden yapılanması konusunda çalışma yapmaktadır.

Çok kısa süre içerisinde görüşmeler tamamlandıktan sonra bu konuda detaylı açıklamayı yapacağız. Teknik Direktör kararımızı da en kısa süre içerisinde sonuçlandırıp çalışmalarımıza başlayacağız.” Dedi.

Karakuş; Kurumsal Olmak İstiyoruz

“Yönetimi devraldığımız günden itibaren planladığımız çalışmalardan bir tanesi de kurumsallaşma olmuştur.” diyerek sözlerini sürdüren Karakuş, “Finansal anlamda ve özellikle kulüp içerisinde maneviyatın güçlendirilmesi, kulüp yönetim organizasyonunun daha sistemli şekilde oluşturulması konularında çalışma yapılması gerektiğini gözlemledik. Bu kapsamda yönetim olarak aldığımız bazı kararlar şu şekilde olmuştur; “Futbolcularımızın ödemeleri elden değil, banka hesaplarına havale olacak, yapılan harcamalar faturasız yapılmayacak, hiçbir Kurum, Şirket, Şahıs, Üye Aidatı makbuzsuz yardım alınmayacak, yapılan tüm işlemlerin toplanma ve çıkışı Kulüp Banka Hesabımızdan olacak, gerek Futbolcu, Gerek Malzemecilerle Son noktaya kadar pazarlık yapılacak, kısacası yapılan destekler har vurup harman savrulmayacak!” şeklinde konuştu.

Beklentiler konusunda da değerlendirmede bulunan başkan Karakuş, “Herkesin bilmesini istiyoruz; Biz bu işi yapmaya geldik, biz bu işe gönüllü geldik. Bırakın eskiden olanı biteni gelin birlik ve beraberlik içinde olalım. Biz yıllar önce kurulmuş kulübümüzü yeniden inşa etmeye geldik, temiz bir sayfa açıldı ve bu sayfayı birlikte güzelliklerle dolduralım. Futbol ilçemizi emin olun çok güzel yerlere getirecektir, ekonomisine katkısı ve tanıtımına faydası olacaktır, gençlerimize doğru bir kapı ve yol olacaktır, gençlerimizi kötü alışkanlıklara yönelmesinde uzak tutacaktır,  Çocuğum nereye gitti diye düşünmeyeceksin, benim çocuğum büyük değil diye düşünme yarın senin çocuğun büyüyecek ama sen taşın altına elini koymasan belki de bir kulüp olmayacak! Biz kimseye maddi anlamda şunu ver bunu ver demeyeceğiz! Gönlünüzden ne kopuyorsa onu ver diyeceğiz! Bu dava bizim , Bu dava geçmişimizin ve Bu dava geleceğimizin davasıdır!!!

En yakın tarihte başta Vezirköprü Belediyespor’umuzun en büyük destekçisi Belediye Başkanımızı ve Kaymakamımızı, ilçemiz ve kulübümüz için en değerli destekçimiz Vezir Ağaç’ı ziyaret edeceğiz ve yönetimimiz olarak yapacağımız çalışmalarımızı anlatacağız. Ardından değerli Kurum, Sivil Toplum örgütlerini, Oda Başkanlarımızı, İş Adamlarımızı ve Esnaflarımıza ziyaretlerimizi gerçekleştireceğiz.” Dedi.

Konuşmasının ardından oluşturulan yeni yönetim hakkında açıklamalarda bulunan çiçeği burnunda Başkan Karakuş; “Kulübümüzde görev dağılımımız şu şekilde oldu; Başkan: Seyit Karakuş, Başkan Vekili: Vehbi Dok, Muhasip Üye: Kasım Bilgin, Futbol Şube Sorumlusu: Olkan Aktosun, Basın Sözcüsü: Hakan Bolat, Alt Yapı Sorumlusu: Hakan Çıtak, A Takım Sorumlusu: İlker Kuşçu, Sivil Toplum Örgütleri Sorumlusu: Serdar Ersoy, Dış İlişkiler Sorumlusu: Hikmet Uysal, Medya ve Tanıtım Sorumlusu: Hasan Kaya, Tesis İşlerinden Sorumlu Osman Göğül, Asil Yönetimimiz bu şekilde görevlendirilmiş olup Vezirköprü Belediyespor’umuza Hayırlı Olsun.” Dedi. Toplantı sonunda Toplantı yerini tahsis eden Kafkas Derneği Başkanı Mustafa Ersoy’a Teşekkür ederiz. Yönetimime yanımda oldukları için, benimle birlikte bu taşın altına elini koydukları için teşekkür ederim.” Şeklinde konuştu.

Share
206 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?