logo

Vezirköprü çevre ilçelerle yol bağlantılarını kurmak için bir çalışma yapamazken, Osmancık’tan bir atak daha.. 15 bin nüfus Osmancık’a mı gidecek?

Vezirköprü çevre ilçelerle yol bağlantılarını kurmak için bir çalışma yapamazken, Osmancık’tan bir atak daha.. 15 bin nüfus  Osmancık’a  mı gidecek?

Vezirköprü ilçelerle yol bağlantılarını kurmayı beceremezken, daha önceki yıllarda kazandıklarını da kaybetmeye devam ediyor.

Yıllarca Merzifon, Bafra, Alaçam, Durağan ve Havza ile yola bağlantısının kurularak, ilçe ticaretini geliştirilmesi gerektiğini iddia etmemize rağmen siyasetçilerin bu konuyu görmezden gelmelerinin ekonomik kayıplarını yaşamayı sürdüren Vezirköprü, şimdi de Soruk Deresi’nin Osmancık ile bağlantısının düzeltilmesi sonucu bu kaybı yaşayacak.

Ak Parti Çorum Milletvekili ve Adalet Komisyonu üyesi Av.Oğuzhan Kaya, yaptıkları çalışmalarla Vezirköprü’nün Tahtaköprü, Sarıdibek, Alanşeyhi, Öğürlü, Alan, Beşpınar, Karaköy ve Esentepe köylerinin Osmancık’a bağlantı yollarının düzeltilerek Osmancık’a bağlayacaklarını açıkladı.
Kaya, Vezirköprü’ye 45 km, Osmancık’a ise 20 km uzaklıktaki bu köylerin Osmancık’a bir ulaşım yolu olmaması nedeniyle gelip gidemediklerini söyledi.
Bu eksikliği gidermek için yolun yapım çalışmalarına başladıklarını kaydeden Milletvekili Oğuzhan Kaya:

Bu yol yapıldığında 15 bin kişilik bir nüfus Osmancık’a geliş gidiş yapacak. Belki de Osmancık’a yerleşecekler. Bu hizmetin Osmancık sanayisine, esnafına, pazarlama ve iş gücüne katkı sağlayacağını umuyorum. Osmancık’ımıza hayırlı uğurlu olsun. Dedi.
Vezirköprü yollarını yapmalı
Vezirköprü’nün ise sadece Osmancık yolu değil aynı zamanda diğer çevre ilçelerle olan bağlantı yolarlının; Develan üzerinden Bafra, Soğulcak üzerinden Gümüşhacıköy, Darıçayalanı üzerinden Saraydüzü ve en önemlileri Merzifon, Alaçam ve Havza yollarının biran önce tamamlanması gerektiği söyleniyor.

Share
62 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?