logo

Vezirköprü Esnaf Sanatkârlar Odası 5.Olağan genel kurulunu yaptı.. Orhan Şahin ve ekibi göreve devam..

Vezirköprü Esnaf Sanatkârlar Odası  5.Olağan genel kurulunu yaptı..  Orhan Şahin ve  ekibi göreve devam..

2005 yılında İsmail Karadaş tarafından kurularak faaliyetlerini sürdüren Vezirköprü Esnaf Sanatkârlar Odası 5.Olağan genel kurulunu Cumartesi günü Atatürk İş Merkezi salonunda yaptı. İki adayın başkanlık için yarıştığı genel kurulda kazanan Orhan Şahin ve ekibi oldu.

2018 yılı Mart ayında üç adayla gerçekleştirilen 4.Olağan Kongre’de Vezirköprü Esnaf Sanatkârlar Odası başkanlığı görevine seçilen Orhan Şahin, Cumartesi günü yapılan 5.Olağan kongrede yeniden başkanlığa seçilerek güven tazeledi.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan 5.Olağan Genel Kurul Seçimi, başkanlık divanını teşekkülü, saygı duruşu ve istiklal marşı, yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının ve bütçe gelir-gider hesaplarının okunması ve müzakeresi, yönetim ve denetim kurulunun ibrası, yeni dönem çalışma programı ve tahmini bütçenin görüşülmesi, yönetim kuruluna yetki verilmesiyle devam etti.

Samsun Esnaf Sanatkârlar Odası Başkanı Hacı Eyüp Güler Samsun Esnaf ve Sanatkârlar Odası hakkında katılımcıları bilgilendirdi.
Güler, “Bizim teşkilatlarımızda sevgi, saygı önde gelmektedir. Bizim teşkilatlarımızın kongrelerinde hiçbir münakaşa ve tatsızlık olmamıştır.” Dedi.
Konuşmasının ardından yönetim ve denetim kurulu raporları okundu.

Raporların okunmasının ardından ilk söz diğer aday Mehmet Ercan’a verildi.
Ercan; “Kısa bir dönemde aday oldum. Ulaşamadığım çok insan oldu. Ben çok zor şartlarda esnaflık yaptım. Ben hepsinin yanında ve destekçisi olacağım.” Dedi.
Adaylardan mevcut başkan Orhan Şahin ise bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında katılanları bilgilendirdi.
Şahin; “Kurul seçimlerimizi yapıp dört yıllığına görev yapacak arkadaşlarımızı belirleyeceğiz. Uzun süredir ülkemizi derinden etkileyen pandemi sürecini beraberce atlatmaya çalışıyoruz. Bu süreçte elimizden geldiğince desteklerden esnaflarımızı yararlandırmak için bütün kurum ve kuruluşlarla temas halinde olduk.“ dedi.
Orhan Şahin; “Bu süreçte bize ihtiyacı olan hiçbir esnafımızı yalnız bırakmamaya çalıştık. Gerek büyükşehirden gelen, gerekse Kaymakamlığımız tarafından verilen desteklerin hep takipçisi olduk.” Şeklinde konuştu.
Şahin; “Ben başkan olduğum 4 yıl içerisinde maaş veya başka hiçbir şey almadım. Eğer seçilirsem yine de düşünmüyorum. Siz değerli üyelerimizin imkanları karşısında aidatlarını ödeyerek, elinizden gelen katkıları sağladınız.” Dedi.
Besi OSB konusuna da değinen Şahin; “Besi OSB’de ve Küçük Sanayi Sitesi’nde kurul üyeliğinde bulunarak ilçemiz için yararlı olacağını düşündüğüm iki büyük projede aktif rol aldık. Takdir edip bizi tekrar seçtiğinizde projelerimizi tamamlamak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz.” İfadelerini kullandı.

Adayların konuşmalarının ardından seçime geçildi.
560 seçmenin üç sandıkta kullandığı oylamada 1001 nolu sandıkta Başkan Orhan Şahin 129 oy alırken, diğer aday Mehmet Ercan 60 oy aldı ve 2 oy geçersiz sayıldı.
1002 nolu ikinci sandıkta ise Başkan Şahin 120 oy alırken, Mehmet Ercan ise 67 oyda kaldı. Bu sandıkta da kullanılan 4 oy geçersiz sayıldı.
Üçüncü sandık olan 1003 nolu sandıkta ise Başkan Orhan Şahin 124 oy, Mehmet Ercan ise 48 oy aldı.
Bu yıl iki adayla gerçekleştirilen seçimde mevcut başkan Orhan Şahin katılan 373 kişinin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçilirken diğer aday olan Mehmet Ercan ise katılan175 kişinin oyunu aldı ve 12 oy ise toplamda geçersiz sayıldı.

Seçim sonuçlarının açıklanmasının ardından yeniden başkanlığa seçilen Orhan Şahin; “Bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Hepinizden Allah razı olsun. “ dedi.

Şahin’in başkanlığında oluşan yeni liste ise şöyle oluştu; Yönetim Kurulu Asil Üyeler: Veysel Öncel, Fikret Köme, Şaban Çamurcu, Mustafa Kartal, Yusuf Koç ve Halil Yılmaz. Yedek Üyeler ise: Tekin Özvatan, Ahmet Koç, İsmail İnce, Harun İğci, Cennet Korkut, Hasan Yılmaz Mustafa Çifçi.
Denetim Kurulu’nda ise Asil Üyeler: Mustafa Köse, Ertan Şen ve Ahmet Gerizli olurken, Yedek Üyeler ise; Bekir Akça, Davut Toygar ve Bekir Saka olarak seçildiler.

Share
28 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?