logo

Vezirköprü Halkını Kandırmaya Hakkınız Yok!

Vezirköprü Halkını Kandırmaya Hakkınız Yok!

Bayburtlu yaptığı yazılı açıklamada; Bildiğiniz üzere geçtiğimiz günlerde 10 köyün ulaşımını sağlamak üzere AKP’li Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ve inşaatı devam eden Çalköy Köprüsü daha açılmadan yıkılmıştır.
Bu köprünün yıkılma nedeni, 18 yıldır ülkeyi yöneten AKP iktidarının sadece benim anlayışımdaki insanlar devleti yönetsin mantığıyla hareket ederek, devletin kadrolarını liyakati olmayan kişilerle doldurması ve bu liyakatsiz, bilgisiz kadroların kamunun projelerini hazırlaması ve kontrol etmesidir. Maalesef devlet bilgiden ve deneyimden yoksun bu liyakatsiz kadrolar tarafından yönetilmektedir. Oysa bu projelerde tüyü bitmemiş yetimin hakkı vardır. Bu projeler evine ekmek götürmekte zorlanan asgari ücretlinin, esnafın, emeklinin vergileriyle yapılmaktadır.

Skandallar Bitmiyor
Yaşanan köprü skandalı bitmeden, şimdi de ihalesi yapılmayan bölünmüş yol aldatmacası ile karşı karşıyayız.
Geçtiğimiz aylarda AKP Vezirköprü İlçe Başkanı tarafından Vezirköprü halkına müjde vererek açıklanan Samsun – Havza arası bölünmüş yol ihalesinin yapıldığına dair açıklamanın gerçek olmadığı anlaşılmıştır.
Yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda ihalesi yapıldığı iddia edilen yolun Karayolları Müdürlüğünce ihalesinin kesinlikle yapılmadığı gibi, söz konusu yolun 2021 yılında da ihalesinin yapılabilmesinin ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullar nedeniyle çok olanaklı olmadığı tespit edilmiştir.
Şimdi soruyoruz!

İktidar partisinin Vezirköprü İlçe Başkanı olarak, ihalesi yapılmamış ve ne zaman yapılacağı da belli olmayan bir yolun ihalesinin yapıldığını halka müjde olarak nasıl ilan edersiniz?
18 yıldır insanları kandırmaktan bıkmadınız mı?
Sizden umutla hizmet bekleyen insanların umutlarını kırmaktan utanmıyor musunuz?
Halkı aldatarak, halka hayal satarak siyaset yapılmaz.
Siyaset halkın sorunlarına çözüm üretmek ve sorunlarını çözmek için yapılır.
Siyasette ilkeli ve dürüst olmak en önemli şeydir.
Sonu gelen iktidarınızı hayal satarak, insanları aldatarak kurtaramayacaksınız.
İlk seçimde sürekli kandırdığınız bu halk, size oylarıyla gereken dersi verecektir.” İfadelerine yer verdi.

Share
51 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?