logo

Vezirköprü Kaymakamlığı’nda yapılan toplantıda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Masaya Yatırıldı

Vezirköprü Kaymakamlığı’nda yapılan toplantıda Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Masaya Yatırıldı

Vezirköprü Kaymakamlığı’nda geçtiğimiz hafta Çarşamba günü 2022 Yılında Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Koordinasyon, İzleme ve Değerlendirme toplantısı yapıldı.
Kaymakam Halid Yıldız’ın başkanlığında yapılan toplantı, Vezirköprü Sosyal Hizmetler İlçe Müdürü Muhamed Ertutar’ın koordinatörlüğünde düzenlendi.

Sosyal Çalışmacı Hatice Gizem Işık’ın hazırladığı sunuma, İlçe Belediye Başkan Yardımcısı Salih Sefacı, İlçe Cumhuriyet Savcısı Beyza Karadeniz, Aile Hâkimi Şeyma Sümeyra Genç, İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Koç, İlçe Jandarma Komutanı Ümit Çetinkaya, İlçe Milli Eğitim Müdürü Resül Özata, İlçe Müftüsü Naci Yalçınkaya, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Büro Amiri Psikolog Özge Baran ve İlçe Sağlık Müdürlüğü Psikoloğu Deniz Bülbüller katıldı.
Toplantıya katılanlara; KADES Uygulamasının tanıtımı ve işlevi, Aile İçi Kadına Karşı Şiddet Olayları Kayıt ve Risk Değerlendirme Formunun içeriği, Adli Destek ve Mağdur Hizmetleri Birimi (ADM) Tanıtımı, 2020-2022 tarihleri arasında EGM, JGK ve SHM’lere başvuran kadın sayıları ve ŞÖNİM’e yerleştirilen kadın verileri ile SHM’lere gelen kadınların yönlendirilmesi ve SHM’lerde uygulanan Kadın Uygulamaları hakkında bilgilendirmeler yapıldı.
Sunum sonrası toplantıya katılanlarla yapılan görüş alışverişi ve öneriler ile izlenecek yollar hakkında görüşülerek toplantı son buldu.

Share
16 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?