logo

Vezirköprü Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Önder Erdem; “Bu Adaletsizliğe Son Verilmeli”

Vezirköprü Manifaturacılar  Esnaf Odası Başkanı Önder Erdem; “Bu Adaletsizliğe  Son Verilmeli”

Vezirköprü Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Önder Erdem pandemi nedeniyle haftasonları uygulanan sokağa çıkma yasaklarında, açık olan ulusal marketlerin gıda dışı ürün satışlarına tepki göstererek “Bu adaletsizliğe son verilmelidir.” Dedi.
Pandemi döneminden bu yana haftasonları uygulanan sokağa çıkma kısıtlamalarında yerel market esnafının haricinde ulusal marketlerin gıda dışında ürün satışı yapmalarına tepki gösterdi.
Konu ile ilgili olarak sosyal medya hesabından yazılı bir açıklama yayınlayan Vezirköprü Manifaturacılar Esnaf Odası Başkanı Önder Erdem; “Esnafımızın zor günler geçirdiği bu zamanlarda pandemi kısıtlamaları nedeniyle hafta sonları Giyim, tekstil, ayakkabı, kozmetik ürünü, elektronik eşya, kırtasiye ve züccaciye satan esnaflarımız kapalı ama bu ürünleri halkın gıda ihtiyacını karşılamak için açık olan ve gıdanın yanında bu ürünleri de satan ulusal marketler kısıtlama günlerinde gıda ile birlikte bu ürünleri satmaya devam ediyorlar.
Bu tamamen küçük esnafa yapılan adaletsiz bir durum ve haksız bir kazançtır. Zaten işleri zayıf olan, siftah yapmadan dükkanını kapatan, kirasını, sgk borçlarını ödeyemeyen ve kısıtlamalar nedeniyle işyeri kapalı olan küçük esnaf bu ürünleri satamayacak ama ulusal marketler bu ürünleri gıda ile birlikte satmaya devam edecekler.
Böyle bir anlayış küçük esnafa yapılan haksızlık, verilen büyük bir cezadır. Ulusal marketlerde hafta sonları ya tamamen kapalı olsun yada gıda harici diğer ürünlerin satışına yasak getirilsin. Ancak böyle adaletsiz ve haksız durum engellenmiş olur.” Dedi.

Share
44 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?