logo

Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin;

Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin;

Geçtiğimiz hafta gazetemizde yer verdiğimiz “Boyabat’a 2 Bölüm mü?” başlıklı haberimizin ardından Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin açıklama yaptı. Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksekokulu’nda yeni bir bölüm için onay alındığı öğrenildi.
Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof.Dr.Kemalettin Şahin İlçemizdeki MYO bünyesinde Tasarım Bölümü altında İç Mekan Tasarımı Öğretim Programı için onay verildiğini açıkladı.
Vezirkprü Meslek Yüksek OKulu’nun daha önce 5 etkin bölümü vardı, bundan sonra 6 etkin böüm ve bir açık öğretim bölümü ile hizmet verecek.Geçtiğimiz hafta gazetemizde “İlçemizde bulunan Ondokuz Mayıs Üniversitesi Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu, bünyesinde barındırdığı beşi etkin olarak öğrenci kabul eden Bilgisayar Programcılığı, Çocuk Gelişimi, Mobilya ve Dekorasyon, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları ve Ormancılık ve Orman Ürünleri bölümlerinin yanı sıra bir de Uzaktan Eğitim olan İnternet ve Ağ Teknolojileri bölümüne yenileri eklenecek mi?” ifadeleriyle yer verdiğimiz haberimizin ardından Vezirköprü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Kemalettin Şahin gazetemize açıklama yaptı.
Şahin gazetemize yaptığı açıklamada; “01 Ocak 2019 tarihli “Boyabat’a 2 Bölüm mü?” başlıklı haberinizi okudum. Mevcut bölümlere yenileri eklenecek mi? şeklinde ifade yer almaktadır. Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü’nün, Yüksekokul bünyesinde Tasarım Bölümü altında İç Mekan Tasarımı Öğretim Programı açılması talebi, 18.10. 2018 tarihli Üniversite Senatomuz tarafından kabul edilerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’na sunulmuştur. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının 05.12.2018 tarihli yazısında Üniversitemiz Vezirköprü Meslek Yüksekokulu bünyesinde Tasarım Bölümü içinde “İç Mekan Tasarımı Programı” açılmasına ilişkin başvuru talebinin uygun görüldüğü bildirilmektedir. Bu aşamada Tasarım Bölümü içinde İç mekân Tasarımı programına öğrenci alımına ilişkin çalışmalar yürütülmektedir. Bu bağlamda öncelikle Öğretim elemanı temininin sağlanması gerekmektedir. Bilgilerinize arz edilir. Prof. Dr. Kemalettin ŞAHİN Vezirköprü Meslek Yüksekokulu Müdürü” ifadelerine yer verildi.

Share
1043 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?