logo

Vezirköprü Sulama Birlikleri çalışmaları sonunda yeni hastane üzerindeki heyelan bölgesinden SU geçti. Nihayet Su yoldan geçti!

Vezirköprü Sulama Birlikleri çalışmaları sonunda yeni hastane üzerindeki  heyelan bölgesinden SU geçti. Nihayet Su yoldan geçti!

İlçemizde Vezirköprü ve Duruçay Sulama Birlikleri’nin bağlı olduğu Vezirköprü Sulama Birlikleri Başkanlığında yeni başkan Salih Çiçek atandı.
Daha önce de uzun yıllar Vezirköprü’de görev yapmış olan Salih Çiçek gazetemizi ziyaret ederek Birliğin durumu hakkında bilgi verdi.
Birlik olarak bundan sonraki süreçte vatandaşların bilgilendirilmesine de önem vereceklerini belirten Çiçek:

Basınçlı suyla sulanan alan sayısı Türkiye’de bile çok değil. Daha az su kaybına neden olan yeni bir teknolojinin ilçemizde uygulanması aslında bir şans. Sulama ağının devam eden yatırımlar arasında olması da ayrıca bir şans Vezirköprü için. Ancak vatandaşlarımız 3-4 kez ürün alabilmelerini sağlayacak olan sulama sistemi hakkında çok da bilinçli değil. Hem suyun değerini hem de sağlıklı kullanımı için neler yapmaları gerektiğini anlatmaya çalışacağız. Dedi.
2005 yılında su tutmaya başlayan barajlardan halen yeterli sulama yapılamıyor olmasının çeşitli nedenleri olduğunun altını çizen Çiçek, sonuç odaklı çalışılacağını belirterek önemli bir de müjde verdi. Çiçek:

Uzun yıllardır Vezirköprü’de sıkıntılı bir geçiş hattı yaşandı. Kızılcaören’in altındaki yeni hastane binasını üzerindeki heyelan mıntıkası denen yerde bir türlü boruların düzenli çalışması sağlanamamıştı. Son çalışmalardan sonra buranın artık bizim için geçmişte kaldığını söyleyebiliyoruz. Böylece Doyran’ın üst kısmına kadar bir alana daha su verebilmemiz sağlanmış oldu. Devamı için müteahhit firmanın işini bitirmesini bekliyoruz. Dedi.
Sulama birliklerinin yapması gereken işlerin ve sorumlulukların bilincinde olduklarını kaydeden Salih Çiçek:

Gerçekten iyi bir ekibimiz var. Bu ekibimizle özellikle bir süre belki gereğinden fazla çalışarak eksiklerimizi tamamlamaya gayret edecek, çiftçimize bir an önce sağlıklı su vermek için çalışacağız. Dedi.

Share
216 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+2 = ?