logo

Vezirköprü THM Korosu Yahyalı’dan döndü

Vezirköprü  THM Korosu  Yahyalı’dan döndü

Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Türk Halk Müziği Korosu Yahyalı’da Konser Verdi Vezirköprü Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde bulunan ve öğretmen Reşat Gümüş tarafından yönetilen Türk Halk Müziği ve Polifonik Korosu Yahyalı’da konser verdi.

Vezirköprü eski Kaymakamı Yunus Emre Altıner’in kaymakam olarak atadığı Kayseri’nin Yahyalı ilçesi belediye başkanı Esat Öztürk’ün daveti üzerine gerçekleşen konser, Yahyalı halkı tarafından ilgiyle izlendi.

Yahyalı Hacı Hasan Efendi Kültür Merkezi’nde yaklaşık 500 kişi tarafından izlenen konsere ilçe Kaymakamı Yunus Emre Altıner, Belediye Başkanı Esat Öztürk’ün yanı sıra, kalabalık bir halk topluluğu katıldı.

Belediye Başkanı Esat Öztürk konser öncesi yaptığı konuşmada: “ Vezirköprü ile geçmişe dayanan bir gönül bağımız var, Vezirköprü Belediye Başkanı sayın İbrahim Sadık Edis ile uzun yıllardır tanışırız ve belediyecilik çalışmalarımızda görüş alış verişinde bulunuruz. Buraya kadar gelmeniz bizleri onurlandırdı. Bundan böyle Vezirköprü ile kültür alışverişinde de bulunacağız. “ dedi .

Kaymakam Yunus Emre Altıner de yaptığı konuşmada: Vezirköprü’de çalışmaktan ve bulunmaktan son derece mutlu olduğunu, Vezirköprü’den çok güzel anılarla ayrıldığını belirterek koroya teşekkür etti.

16 türkünün seslendirildiği konser sonrasında koroda bulunanlar İlçe Kaymakamı ve Belediye başkanının himayesinde Yahyalı’nın meşhur Kapuzbaşı Şelalelerini ve Sultan Sazlığını gezdi.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in himayesinde geçen yıl Gürcistan’ın Kobuleti şehrinde bir festivale katılan Halk Müziği ve Polifonik koro, böylelikle hem yurt dışında hem de yurt içinde konser veren bir müzik topluluğu ünvanı kazanmış oldu.

Share
222 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+10 = ?