logo

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) Yetkisini Aldı

Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Sayısal Takograf (Dijital  Ehliyet) Yetkisini Aldı

Ülke genelinde hizmet veren yük ve yolcu taşımacılığı yaparak takograf kullanan araçların Dijital Ehliyet adıyla da tanınan Sayısal Takograf hizmeti için Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası da yetki aldı.

Bugüne kadar yalnızca illerde bulunan Ticaret ve Sanayi Odalarından verilen ve ilçelerdeki vatandaşların illerden bu hizmeti almak zorunda kaldığı Dijital Ehliyet sistemi başta Vezirköprü olmak üzere tüm ilçelerde de verilmeye başlandı.

Konuyla ilgili olarak açıklamada bulunan Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanımız Abdülkadir Fişekci; “Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) olarak üyelerimize sunduğumuz hizmetlere bir yenisini daha ekledik.” Dedi.
Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası olarak bugüne kadar sadece il odaları bünyesinde gerçekleştirilebilen Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) Hizmet Yetkisini Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı olarak aldıklarını belirten başkan Fişekci; ”Dijital ehliyet hizmeti vermeye başlıyoruz. Vezirköprü Ticaret Ve Sanayi Odası olarak il odaları bünyesinde gerçekleştirilen Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) Hizmeti Yetkisini aldık.” Şeklinde konuştu.
Fişekci açıklamasının devamında; “Azami ağırlığı 3,5 tonu geçen araçlar, kamyon, kamyonet, çekici ve diğerleri, yolcu taşımacılığında da sürücü dâhil olmak üzere 9 veya daha fazla yolcu taşıyan araçlar, şehirlerarası, uluslararası, otobüs ve benzeri ulaştırma sektöründe dijital ehliyet olarak anılan sayısal takograf kartı hizmeti yalnızca il merkezlerinde, il odalarında karşılanıyordu.
Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı arasında imzalanan protokol ile artık odamızda bu hizmeti vermeye başladık. Oda bünyesinde gerçekleştirilecek olan hizmet kapsamında işletmelerin, sayısal takograf için Samsun’a gitmelerine gerek kalmadı.
Pazartesi günü itibariyle ilçemizde bu konuda faaliyette bulunan tüm üyelerimiz, sayısal takograf işlemlerini yani dijital ehliyet yenilemelerini ve diğer işlemlerini Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odasında yapabilecekler. Sürücü kartı almak isteyenler, Vezirköprü Ticaret ve Sanayi Odasına 1 adet biometrik fotoğraf (6 ay içerisinde çekilmiş) ve sürücü belgesi ile başvurması yeterli.” İfadelerini kullandı.
Başkan Fieşkci; “Bu vesileyle; Sayısal Takograf ( Dijital Ehliyet ) yenilemeleri ve diğer işlemler için talebimizi onaylayan TOBB Başkanımız Sn. M. Rifat HİSARCIKLIOĞLU’ na, teşekkür ediyor, yeni hizmetimizin ilçemize hayırlı olmasını diliyoruz.
Sayısal Takograf (Dijital Ehliyet) başvurusu için https://staum.tobb.org.tr linkinden online başvuru alınmaktadır. Detaylı bilgi ve sorularınız için 0362-646 10 69 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.” Dedi.

Share
211 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?