logo

Vezirköprü’de Güneş Enerjisi Santrali gelişecek mi?

Vezirköprü’de Güneş  Enerjisi Santrali gelişecek mi?

Vezirköprü’de de kurulması planlanan Güneş Enerji Santrali için Büyükşehir Belediye Meclisi’nden karar geçti. Akören’de yapılacak santral dışında yapılması beklenen 2 santral ne oldu?

Ülke genelinde hemen her yerde karşımıza çıkan güneş enerjisi tarlaları Vezirköprü’de de kurulacak.

Daha önce belirtildiği üzere Vezirköprü’ye toplam 4 megawatt/saat enerji üretecek tesis yapılmasına izin verilecekti.

İlçemizde Akören Mahallesi sınırları içerisine yapılması planlanan Güneş Enerji Santrali için Samsun Büyükşehir Belediyesi Belediye Meclisi’ne sunulan imar planı kabul edilerek Meclis’ten çıktı.

Başka yapılacak mı?

Vezirköprü’de Akören Mahallesi’nde Ankaralı olduğu belirtilen firmanın kuracağı santralden başka Karakayalar’ın başvurusunu yaptığı güneş enerji santrali ile Vezirköprü Belediyesi’nin hazırlıklarını sürdürdüğünü açıkladığı güneş enerji santralinin hayata geçmesi bekleniyor.

Hangisi yapılacak?

Ancak bu iki projenin de0,5 megawatt/saat kapasiteli olması “bu iki projeden birinin yapılamamasına yol açabilir” iddialarını gündeme getirdi.

Bu iki projeden hangisinin yapılacağı ya da her iki projenin de hayata geçmesi için Vezirköprü’nün toplam kapasitesinin mi artırılacağı merakla bekleniyor.

Share
3404 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+2 = ?

#

Vezirköprü’de Güneş Enerjisi Santrali gelişecek mi?” için 1 yorum

  1. ABDULLAH AKPINAR : diyor ki:

    SEVGİLİ VEZİRKOPRULU HEMŞERILERIM BEN ŞU AN ANKARADAYIM ŞU HABERI OKUYUNCA ÇOK SEVINDIM BIRILERI VEZIRKOPRUYE URETIME DONUK BIR YATIRIM YAPACAK KALIBA DIYE ÇOK TEŞEKKUR EDIYORUM BU GIBI ENERJİ URETIMININ VEZIRKOPRUDE OLMASI ÇOK IYI INŞAALLAH DEVAMI GELIR SQYGIDEGER HEMŞERILERIM ANCAK NEREDEYSE 20 YILDIR VEZIRKOPRU IKTIDARI TAKIP EDIP BELEDIYE BAŞKANLIGINI ONA KAZANDIRIYOR BUNDAN DOLAYI DA CEPTE KEKLIK KONUMUNA DUŞUYOR ÇEŞITLI YATIRIMLARDAN MAHRUM KALIYOR PARTISI HIC ONEMLI DEGIL VEZIRKOPRUYE BIRŞEYLER YAPABILECEK BIRILERINI BELEDIYE BAŞKANI SEÇIN HUKUMET VEZIRKOPRUYU ALMAK ICIN PEŞINIZDEN YALVARSIN SAYGILARIMLA SELAMUN ALEYKUM