logo

Vezirköprü’de uzun zamandır bekleyen yatırım için Belediye meclisi’nden yetki çıktı Huzurevi’ni Belediye ele alıyor!

Vezirköprü’de uzun zamandır bekleyen yatırım için Belediye meclisi’nden yetki çıktı Huzurevi’ni Belediye ele alıyor!

Vezirköprü’de uzun zamandır gündemde olan Huzurevi yapılması işine Belediye el atıyor. Vezirköprü Belediye Meclisi’nin Mayıs ayı toplantısında görüşülen Huzurevi için Belediye Başkanı Edis’e yetki verildi.

Vezirköprü Belediyesi yeni Meclisi ikinci toplantısını 2 Mayıs Perşembe günü yaptı.
Toplantı gündeminde 3 madde yer alıyordu.
Vezirköprü Belediye Meclisi Mayıs ayı toplantısının ilk maddesinde 2018 mali yılı içerisinde 39 milyon 942 bin 268 lira 78 kuruş gider tahakkukuna karşılık, 42 milyon 909 bin 161 lira 86 kuruş gelir tahakkuku ile bağlanan kesin hesap cetvelleri oy birliği ile kabul edildi.
Huzurevi canlanacak
Vezirköprü Belediyesi tarafından Sosyal Belediyecilik kapsamında ele alınan Huzurevi yapımı işi yaklaşık 7 yıldır Vezirköprü gündeminden düşmedi.

İlçemizde yıllardır konuşulan ve önce komşu ilçe Havza’ya kaptırılan daha sonra Kaymakam Ozan Balcı zamanından başlatılmasına rağmen devamı getirilmediği için eleştirilen Huzurevi’ne Belediye el atıyor.
Hayırsever işadamı rahmetli Kemal Kayalıoğlu’nun arsasını bağışlayarak su basmanına kadar da yapılmasını sağladığı Huzurevi daha sonra olduğu gibi bırakılmış, Kaymakam Ozan Balcı’dan sonra ilgilenen olmamıştı.
Vezirköprü Kaymakamı Kudret Kurnaz ile Vezirköprü Belediye Başkanı Sadık Edis’in Ankara ziyaretlerinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda Huzurevi yapımı için görüşmeler olduğu öğrenildi.
Yapılan görüşmeler sonucunda Bakanlık ile Vezirköprü Belediyesi arasında bir protokol yapılarak Vezirköprü’ye bir Huzurevi kazandırılması için çalışmaların başlatıldığı açıklaması yapıldı.

Vezirköprü Belediyesi Mayıs ayı toplantısında konuşan Başkan Edis:
– 7 yıldır Vezirköprü gündemindeki bir mesele. Biz de sosyal belediyecilik anlayışı ile bu işin içinde olmak istiyoruz. Gerekirse Engelli ve Yaşlı Bakım Derneği adında yeni bir dernek kurulmasına önayak olarak çalışmaları başlatacağız. Vezirköprülü hayırseverlerimizin katkılarıyla kısa sürede yapımını tamamlayacağımızı düşünüyoruz. Dedi.
Vezirköprü Belediye Meclisi Huzurevi konusundaki tüm iş ve işlemlerde Belediye adına Başkan Sadık Edis’e yetki verdi.

Share
120 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+8 = ?