logo

Vezirköprü’lü Üniversiteliler Biraraya Geldiler

Vezirköprü’lü  Üniversiteliler Biraraya Geldiler

Ankara & Vezirköprü Platformu, Alanşeyh Köyü Derneği ve Sarıdibek Köyü Derneği’nin birlikte organize ettiği ve bu yıl 3.sü düzenlenen “Ankara’da Okuyan Üniversitelilerimizle Kahvaltıda Buluşuyoruz” etkinliği’nde, Ankara’da okuyan Vezirköprülü üniversiteli öğrenciler ile Ankara’da yaşayan Vezirköprülüler bir araya geldi.

Etkinlikte önce Alanşeyh Köyü Derneği Başkanı Hikmet Abacı:”-Bu tür etkinlikleri yapmaktan büyük zevk alıyoruz. Geleceğimiz olan gençlerin başarıları bizleri gururlandırıyor, önünüzdeki yol aydınlık ve başarılarla dolu olsun.” dedi.

Sarıdibek Köyü Derneği adına bir konuşma yapan Dernek Başkan Yardımcısı ve Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Üyesi Süleyman Arslan’da

“- Vezirköprü’müzün gençlerini bir araya getirmek ve birlik beraberliğimizi her alanda sağlamak için elimizden geleni hemşehrilerimizle birlikte yapmaya çalışıyoruz.” dedi.

Ankara & Vezirköprü Platformu Yönetim Kurulu Başkanı Murat Gülşen’de yaptığı konuşmada

“- Ankara’da 3 yıldır ilçemiz adına güzel işler yapmak amacındayız. Yönetim Kurulu üyelerimiz ve paydaşlarımız ile hem ilçemizin tanıtımı açısından Ankara’da kültürel ve sosyal çalışmalar yapıyor hem de Ankara’da gerek öğrenci olarak bulunan gerekse sağlık sorunları ile ilgili gelen hemşehrilerimize katkılarda bulunma gayreti içindeyiz. Amacımız yaşama dokunan, insanlarımızda aidiyet duygusu geliştiren faaliyetler yapmak. Bu işleri yaparken de en büyük destekçilerimiz Ankara’da bulunan hemşehrilerimiz. Hepsine katkılarından dolayı teşekkür ederim.” dedi.

Kahvaltıya katılan Hatice Kemal Kayalıoğlu Fen Lisesi eski  Müdürü, Ankara Atatürk Lisesi Müdür Yardımcısı Hüseyin Çinkaya’da yaptığı konuşmada; “- Hem eski öğrencilerim ile bir araya gelmek hem de Vezirköprülülerin Başkent’de böyle faaliyetlerini görmek beni sevindirdi.” dedi.

Vezirköprülü Milli Güreşçi Erol Fidan; “- İlçemizle ilgili her türlü olumlu faaliyet de ben yükün altına elimi değil, gövdemi koymaya hazırım hele öğrenciler için ise başım gözüm üstüne .. “ dedi.

Daha önce Ankara’da bulunan ve Platform’un Muhasip üyeliğini de yapan, kısa süre önce de Samsun Tarım Kredi Koop. Merkezi’ne ataması yapılan Sait Arslan’a  bir plaket verildi.

Etkinliğe, Ankara & Vezirköprü Platformu Başkan Yardımcısı Polatlı Müftüsü Hayri Cihangeri, Yönetim Kurulu Üyeleri Yunis Kuzu, Tamer Taş, İhsan Çınar, Hüseyin Koşar, Süleyman Arslan, Ufuk Keskin, Ahmet Tığ, Orhan Dağ, Polatlı Tabur Komutanı Albay Recep Çalışkan, Alanşeyh Köyü derneği Başkanı Hikmet Abacı, Sarıdibek Köyü Dernek Başkanı Dursun Yolcu, Karaköy Dernek Başkanı Bayram Elma, Alan Köyü Dernek Başkanı Şevket Ak, Milli Güreşçi Erol Fidan ile birlikte Ankara’da yaşayan Vezirköprülüler ve şeçkin üniversitelerde okuyan gençler katıldı.

Samimi bir ortamda gerçekleşen kahvaltı etkinliği birlikte çekilen fotoğraf ve 5 Aralık 2017 günü Anakara Hamamönü Kabakçı Konağı’nda yapılacak “Vezirköprü Tarihi ve Kültürü ile Başkent’de “ etkinliğinde buluşmak temennisi ile sona erdi.

Share
1038 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

4+3 = ?