logo

Vezirköprü’nün otel yatak kapasitesi arttı. Vezir Otel yeniden hizmete girdi..

Vezirköprü’nün otel yatak kapasitesi arttı. Vezir Otel yeniden hizmete girdi..

İlçemizde Butik Otel ve Taşhan’dan sonra bir otel daha hizmete girdi.
Bekir Özata’nın Belediye Başkanlığı zamanında yapılan Vezir Otel yıllarca hizmet verdikten sonra Vezirköprü Belediyesi tarafından işletmecilerinin sözleşmesi feshedilerek tadilata alınmıştı. Tadilatı biten Vezir Otel 33 oda olarak yenilenerek yeniden hizmete girdi.

Vezirköprü’de 25 odalı Taşhan, 20 odalı Butik Otel’den sonra 33 odalı Vezir Otel’de hizmete girdi. Böylece Vezirköprü 78 oda ile 150 kişiye hizmet verebilecek duruma gelmiş oldu.
İlçemizde Cumhuriyet Meydanı karşısındaki Vezir Otel’de geçtiğimiz yıl tadilat çalışmalarına başlanmıştı.
Edinilen bilgiye göre 33 odasıyla tadilatı tamamlanan Vezir Otel, 51 yatak kapasitesi ile hizmet verecek.
15 adet tek kişilik, 14 adet 2 yataklı çift kişilik odası bulunan Vezir Otel’de 4 adet de süit oda bulunacak.

Fiyatlar makul
Vezir Otel’in kişi başı ücretlendirmesi de Butik Otel ile aynı olacak. Tek kişi 85 lira, çift kişi ise 140 lira olarak ücretlendirilecek. Süit oda tercihinde bulunanlar ise 150 lira ödeyecekler. Bu fiyatlara sabah kahvaltı ücreti de dahil olacak.
2 kattan oluşan Vezir Otel’in iki adet de lobisi bulunuyor. Tüm odalarda banyo ve tuvalet konarak günün şartlarına uygun hale getirilen Vezir Otel’in 70 kişi kapasiteli restoranı da farklı etkinlikler için kullanılabilecek.
Daha önce Vezir Otel’in alt kısmında yapılan ve bir süre faaliyet gösterdikten sonra kapanan Vezir Hamam, bundan sonra da faaliyet göstermeyecek.

Başkan Edis: İki yönden kazandık!
Konuyla ilgili olarak görüştüğümüz Vezirköprü Belediye Başkanı İ.Sadık Edis:
Vezir Otel’in yeniden hizmete girmesi bizi mutlu etti. Böylece hem ilçemizin otel ve oda ihtiyacına katkıda bulunmuş oluyoruz, hem de uzun yıllar tam kapasite ile kullanılamayan Vezir Otel binasını güzel bir hale getirerek ilçemizin çehresine katkıda bulunmuş oluyoruz. İlçemize hayırlı olsun. Dedi.

Share
85 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?