logo

Vezirköprü’ye davet..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimlere kalan zaman azaldıkça, seçim atmosferine az da olsa girilmeye başlandı.

Geçtiğimiz haftalarda daha kısık sesle geçen adayların araçları bu hafta eski günlere dönmüş, bağırarak gezmeye başladılar. Vatandaşları seçim havasına sokmaya çalışıyor gibiler sanki.

Ancak ilçede muhtarlık yarışlarının dışında çok fazla bir seçim havası olduğunu bu güne kadar görmedik.

Gazetemize ulaşan haberlerden adayları takip etmeye çalışıyoruz. Özellikle Büyükşehir adaylarının gittikçe hızlanan yarışları ve açıklamaları üst üste geliyor. Maalesef, Samsun’u uçuracaklarını iddia eden adayların açıklamalarında Vezirköprü kelimesini cımbızla çekmek gerekiyor çünkü çoğu zaman diğer ilçeler ve Samsun merkez üzerine söylenen sözlerden Vezirköprü nasibini almıyor.

Bunu herkes farklı yorumlayabilir. “Vezirköprü’nün oy kullanmadaki beceriksizliği” diyenler de olabilir, “Vezirköprü’ye yapılması planlanan şeyler yoksa ne diyecekler ki” diyenlerde..

Oysa Vezirköprü kadar büyük ve (ziyarete gelenlerin aktardığı üzerinden) bu kadar çok potansiyele sahip bir ilçe önümüzdeki günlerde bu yönleriyle ön plana çıkarılmalıdır.

İlçenin ön plana çıkabilmesi için asıl önemli olan ise Vezirköprü’nün doğru taleplerde ısrarcı olarak hakkını alabilmeyi başarması olacaktır.

İlçede olup bitenlerle ilgili olarak bir takım somut adımlar atmaya çalışanlar da var. ASDEF (Ankara Samsun Dernekler Federasyonu) Başkanı İbrahim Işık ve beraberindekiler, geçtiğimiz hafta İstanbul’da düzenlenen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı Büyük Samsun Buluşması etkinliğinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı bu yıl yapılacak olan Kunduz Festivali’ne davet etmişler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Vezirköprü’ye gelmesi ilçe adına önemli bir olay olacaktır.

Bu sayede Samsun tarafından unutulmuş bir ilçe durumunda olan Vezirköprü’yü Cumhurbaşkanı gözleriyle görecek eksiklerinin giderilmesini isteyebilecektir.

Kunduz’a gelmişken orada yarım kalan Kunduz Kamp Eğitim Merkezi’nin neden durduğunu öğrenecek ve bitirilmesi için talimat verebilecektir.

16 yıldır Türkiye’de yol yaptık diyoruz, Vezirköprü’yü unutmuşuz diyecek ve Vezirköprü havza ve Durağan yollarının duble yol olması için talimat verebilecektir.

“Kenevir için defalarca Vezirköprü’nün merkez olacağını söylememe rağmen neden bu ilçede konuyla ilgili yatırım gelişmesi yok” diyecek ve etrafındakilere burada tesis yapılması söyleyebilecektir.

Bu sırada cesaretli bir iki vatandaş çıkarak ilçenin diğer eksiklerine dikkat çekmeyi başaracak ve Vezirköprü başka bir Vezirköprü haline gelebilecektir.

Bu saydıklarıma daha birçok ekleme yapılabilir. Ancak hepsinden önemlisi ASDEF’in davetinin üzerinde durulması ve Cumhurbaşkanı’nın Vezirköprü’ye gelmesi bir şekilde sağlanmalıdır.

Sizce Cumhurbaşkanı Erdoğan ısrarlı davetlere icabet etmez mi?

Share
364 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • İlla gidecekse Emniyet Müdürlüğü gitmeli

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Giderek Havza'ya doğru ilerlemekte olan Vezirköprü'de özellikle hastanenin yeni binasına taşınmasından sonra bir dağınıklık yaşanmaya başladı. Belediye binasının da olduğu şehir merkezi merkez olmaktan çıkarken eski hastaneye doğru olan kısımda da esnafın eski işgücünü yakalaması güçleşti. İlçemizde Belediye binası ve Hükümet Konağı'nın da merkezden taşınarak Esentepe Mahallesi'ne gitmesine çalışıldığı haberleri yayıldı. Hükümet Konağı için gidiş şimdilik durdu. Ancak Vezirköprü Belediyesi'nin Esentepe'deki Tır Garajı olarak bilinen alana gitm...
 • HAVANDA SU MU DÖVÜYORUZ?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yıllardan beri tartışır dururuz. Bu ilçe de turizmi geliştirelim, ancak turizmle kalkınırız sanısındayız. İlçe de sanayi geliştirelim, ancak sanayi ile kalkınırız, göçü sanayi ile durdururuz umuduyla… İnşaat sektörü zaten ölü yatırım. Son yıllarda zaten herkes müteahhit oldu. İnşaat sektörü, ne göçü durdurdu ne de kalkınmayı sağladı. Ancak her köşede bir milyoner yarattı. Toplumsal kalkınmaya olumlu bir etkisi olmadı. Peki; tarım yöresi olan Türkiye nüfusunun tersine, nüfusunun % 70'inin kırsalda yaşadığı Vezirköprü'de, neden tarım...
 • Tatil Sürecini Nasıl Değerlendirmeliyiz?

  22 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Yoğun ve yorucu bir eğitim yılının ardından tatil sürecine girdik. Dönemin yoğun ve yorucu olmasının nedeni pandemiden kalan birikmiş enerjinin bazen ertelenmiş çalışmaların ve edinilmiş alışkanlıkların okula uyumu zorlaştırması oldu. Yine de tüm bunlara rağmen uyum sürecine genel olarak girildi ve dönem bitirildi. Şimdi bizi güzel bir tatil süreci bekliyor. Okul dönemi çocuklar ve veliler için zorlayıcı olsa da tatil dönemi de hem çocuklar hem veliler için belirsizlik oluşturabiliyor. Çocukların gün içinde neler yapacağı, ailelerin sürekli...
 • Küçük Sanayi yapılabilir mi?

  15 Haziran 2022 Köşe Yazıları

  Vezirköprü'de beklenen işlerden biri de Küçük Sanayi Sitesi. Belediye'nin öncüsü olduğu çalışmayla Avdan Bölgesi'ndeki Karma OSB'nin yapılacağı söylenen alanın yanına mı yapılacak, yoksa Ticaret ve Sanayi Odası'nın öncülüğünde kurulan Vezirköprü Karma Küçük Sanayi Sitesi Kooperatifi ile yürütülen çalışmanın bir ürünü mü olacak, ya da Vezirköprü'de yeni bir küçük sanayi sitesi olabilecek mi? Birlikte göreceğiz. Bu çalışmaların başlangıcından haberdar olmakla birlikte, küçük sanayiler hakkında yaşanan gelişmelerden büyük kısmın haberinin olmadığ...