logo

Yağınözü yolu asfalt ihalesi yapılıyor

Yağınözü yolu  asfalt ihalesi  yapılıyor

16 Haziran’da ihaleye çıkıyor..

Uzun zamandır yapıldı, yapılıyor, müteahhit gitti yenisi geldi derken geçtiğimiz hafta edindiğimiz bilgiye göre Vezirköprü – Yağınözü arasındaki yolun BSK kaplama ihalesi yapılıyor.
Edinilen bilgiye göre; Vezirköprü çıkışından Yağınözü Mahallesi’nin 1 kilometre daha ilerisine kadar olan yolun BSK (Bitümlü sıcak karışım) ihalesine 16 Haziran’da çıkılıyor.
Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak olan ihalede yolun yanı sıra, Çatal’ın Değirmeni olarak bilinen Kunduz yol ayırımından hemen sonraki dar köprünün de kaldırılacağı öğrenildi.
Sadece tek bir aracın geçişine izin veren buradaki eski köprünün yerine yan yoldan Vezirköprü-Durağan yoluna bağlantı yapılacağı ve daha geniş olacak bu yolla birlikte artan kullanımı olan Kunduz yolunun rahatlayacağı belirtiliyor.

BSK Nedir?

Sıkıştırma, Bitümlü Sıcak Karışım (BSK) kaplamaların performansını etkileyen en önemli etkendir. Karışımın doğru olarak sıkıştırılması yorulma ömrünü uzatır, kalıcı deformasyonu (tekerlek izi oturması) azaltır, oksidasyon veya yaşlanmayı geciktirir, rutubetin oluşturduğu zararları azaltır, karışımın mukavemetini ve stabilitesini artırır, düşük sıcaklık çatlaklıklarının oluşumunu azaltır.

Share
637 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+9 = ?