logo

Yeni Hastane bitmiyor, eskisinden de şikayet bitmiyor..

Yeni Hastane bitmiyor, eskisinden de şikayet bitmiyor..

Devlet Hastanesi’nde rapor verilemiyor..

Edinilen bilgiye göre; Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne gelen doktorlar zaten gönüllü gelmiyorlar. Gelenler ise kısa sürede ya tayin istiyor, ya da özel hastanelerle anlaşarak ayrılıyorlar.
Doktor eksiği uzun süredir giderilemeyen Vezirköprü Devlet Hastanesi’nde heyet oluşturulamadığı için rapor da verilemiyor. Bu durumda rapor alması gereken hastalar ve yakınları başta Havza olmak üzere çevredeki diğer hastanelere ya da özel hastanelere taşınıyorlar.

Vezirköprü Devlet Hastanesinde Göz doktorunun geçici olarak geldiği öğrenildi. Göğüs Hastalıkları Uzmanı ise doğum izninde. Kardiyoloji zaten yok. Kulak Burun Boğan Uzmanı izinli. Nöroloji doktoru izinli. Kadın Doğum Uzmanı sayısı 2, ancak biri izinde.
Bu uzmanlardan göz ve göğüs doktoru eksikleri nedeniyle rapor verilemediği öğrenildi.
Kalabalık poliklinikler havasız!
Vezirköprü Devlet Hastanesi’nin mevcut durumu bölgenin en kötü durumdaki hastanesi olmasını sağlıyor. Dışarıyı görenler Vezirköprü Devlet Hastanesi kadar kötü hastane kalmadığını iddia ediyorlar.
Polikliniklerin olduğu ve hastanenin en kalabalık olduğu bölgenin tavanının alçak olmasından dolayı, nefes alınmaz halde olduğu iddia ediliyor. Yazın sıcak günlerinde havasız ve kokan bir bölge haline gelen polikliniklerin alanı klimanın yetersiz olmasından dolayı da iyice kabus oluyor.
Yeni hastane yapılacak diye yıllardır yatırım yapılmadığı için hemen her tarafı dökülmeye başlayan Vezirköprü Devlet Hastanesinin yeni hastane bitirilip taşınıncaya kadar çilesinin bitmeyeceği iddia ediliyor.

Tuvalet Sorunlu Olduğu İçin Kapalı

Vezirköprü Devlet Hastanesinde bulunan bazı özel odalardaki kullanılamaz durumda olan tuvaletler için gazetemize şikâyetler gelmeye başladı. Dahiliye servisindeki özel odadan gelen fotoğrafı hastane yetkililerine sorduk. Başhekimlik odasının üzerine sızdırdığı için kapalı olduğu belirtildi. Ancak benzer sıkıntıların İntaniye gibi diğer servislerde de bulunduğu iddia ediliyor.

Vezirköprü Devlet Hastanesi’nden konuyla ilgili resmi bir açıklama yapılmazken, tuvaletlerin hastane duvarlarında oluşan sızıntılar nedeniyle kapatıldığı iddia edildi.

Share
220 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?

#

Yeni Hastane bitmiyor, eskisinden de şikayet bitmiyor..” için 1 yorum

  1. Kartveli : diyor ki:

    Şaka gibi herşey