logo

Yeni Meclis İlk Toplantısı’nı Yaptı

Yeni Meclis İlk Toplantısı’nı Yaptı

31 Mart 2019 Yerel Seçimlerinin ardından Vezirköprü Belediye Meclisi yeni yönetimi ilk toplantısını yaptı.

Vezirköprü Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis Başkanlığı’nda ilk toplantısını gerçekleştiren ve 25 meclis üyesinin 23’ünün katıldığı yeni belediye meclis toplantısında, halkın kendilerinden olan beklentilerinin büyük olduğunu belirten Başkan Edis; “Çalışmalarımıza başladık. En iyi şekilde mücadelemizi vererek, Vezirköprü’yü daima kazanan bir ilçe haline getireceğiz. Belediyecilik gönül işidir.” Dedi.

Konuşma sonrası ilk toplantı meclis başkan vekili, kâtip üyelikleri, encümen üyeliği ve komisyon üyeliklerinin belirlenmesiyle devam etti. Buna göre; Meclis Başkanvekilliğine Sezai Demirkan ve Ahmet Avı seçilirken, meclis Kâtip üyeliğine ise Ahmet Gör ve Melek Işık Asil üye olarak, Mehmet Turhallı ve İlhan Tunç ise yedek üye olarak seçildiler.

Encümen Üyeliklerinde Hasan Tunç, Recep Kaya ve Sebahattin Yağız yer alırken, Plan Bütçe komisyonu üyeliğine Ahmet Avcı, Sami Pala, Kurtça Albayrak, Mustafa Meral ve Ayhan Bayar, Tarife Tetkik Komisyonu üyeliğine; Mehmet Kuzubaş, Murat Önal, Mustafa Türker, Cevat Canbolat, Uğur Yazıcı, İmar Komisyonuna; Erdinç Aygün, Mehmet Turhallı, Sezai Demirkan, Mustafa Meral, Yasemin Tasalı, Yönetmelik komisyonuna ise; Eyüp Akdoğan, Sezai Demirkan, Mustafa Meral, Yasemin Tasalı seçildi.

Toplantıda seçilen diğer isimler ise; Tarım ve Hayvancılık Komisyonunda İlhan Tunç, Uğur Yazıcı, Hasan Ünlü, Mehmet Çoban ve Melek Işık. Samsun Belediyeler Birliği görevine Belediye başkanı İbrahim Sadık Edis’in doğal üyeliğinin yanı sıra Sami Pala ve Uğur Yazıcı getirildi.

Belirlenen diğer komisyon üyeleri ise Samsun Çevresi Turizm Altyapı Birliğinde Mehmet Turhallı ismi açıklanırken Tarihi Kentler Birliği’nde ise yine Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis’in doğal üye olmasıyla birlikte seçilen diğer isimler ise Ahmet Avcı ve Ayhan Bayar oldu.

Geçen yıla ait olan faaliyet raporlarının okunarak meclis üyelerinin kabulüne sunulmasının ardından belediye aleyhine açılmış olan davaların sonucunda ortaya çıkan bedellerin vatandaşlara ödenebilmesi için 6,5 milyon liralık bedelin karşılanması amacıyla başkan Edis’e yetki verilmesi gündem maddesi oy çokluğu ile kabul edildi.

Görüşülen diğer bir gündem maddesi ise Amasya Pancar Ekicileri Kooperatifinin ilçemizdeki gayrimenkullerinin satışa çıkarılması durumunda alım ihalesine girilmesi konusunda 15 milyon liraya kadar Başkan Edis’e yetki verildi. Toplantıda görüşülen son gündem maddesi ise bir süredir makam aracı olarak kullanılan 55 PA 055 plakalı otomobilin ekonomik ömrünü doldurması nedeniyle satışa çıkarılması oldu. Bu maddenin de oy çokluğuyla kabul edilmesiyle bir sonraki toplantının 2 Mayıs Perşembe günü Saat: 14.30’da gerçekleştirilmesi kararının alınmasının ardından toplantı sona erdi.

Share
201 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+1 = ?