logo

Yüksekokulun Sisi Aydınlanmadı 10 Mart 2002 Pazar

Yüksekokulun Sisi Aydınlanmadı 10 Mart 2002  Pazar

Vezirköprü’ye bir türlü açılamayan yüksekokul için, bu yıl umut belirmiş, sözler: 2002-2003 yılımla açılacağı şeklindeydi.
Rektörlü Belediye Başkanına çektiği faksta:

İstenenler son anda Samsun’dan gelen sistemlerde
1-Pırıl pırıl tertemiz MYO binası, 2- Kadroya atanmış MYO Müdürü (atama yapılmış), 3-Kadroya atanmış bolüm başkanı/başkanları (herhalde Vezirköprü Kaymakamlığı atayacak değil). 4- Açılması planlanan üç bölüm başkanı (herhalde bunu da Belediye Başkanlığı atayacaktı (!)) 5- İnternete bağlı en az 25 bilgisayar, 6- Programları destekleyecek kütüphane, 7- Uygun laboratuar, 8-Yurt binası. 9- Kafeterya. 10-Spor alanları. 11- Her öğrenciye bir bilgisayar. 12- Sağlık ünitesi. 13-Yemekhane. 1 4- İşgücüne göre branşların uyarlanın ası…
Vezirköprü’nün bu 14 maddelik istemi birkaç gün içinde hazırlaması mümkün mü?
Bina yapımı Eylül’e bitiyor. Müdürün atandığı bildirildi. Binici, YÖK’teki hemşerimiz Prof. Ahmet Çakır’ı aradı. Daha sonra Prof. Çakır, Binici’yi aradı. İnceleyip sonucu bildireceğini söyledi. Sonuç öğrenilmedi.
Deprem Bölgesinde Deprem Tatbikatı
Samsun’dan gelen Sivil Savunma ekibi, deprem muhiti olan Vezirköprü’de, liseler ile YİBO’ya giderek deprem anında nasıl korunacağını anlam. YİBO’du detaylı tatbikatı yaptı. Öğreticiler, intizam içinde ayrı ayın çıkartıldı.
Lise’de
Vezirköprü Lisesi’ne gidildi. Önce toplanan öğretmenlere deprem anında ne yapacakları anlatıldı.
Sirenler çalınca
Öğretmenlerde öğrencilere nasıl korunacaklarını, tatbikat yapılacağını anlattıktan sonra arabaların sirenleri çalmaya başladı.
Aynı anlatım ve uygulama için; İlköğretim Okulu, Ticaret Lisesi, Kız Meslek Lisesi, Yatılı Bölge Okuluna gidildi.
Sirenler çaldı, öğrencilere sınıflardan nasıl çıkacakları gösterildi. Başarılı ve yararlı bir uygulama oldu.
Vezirköprü’nün beklediği hizmet:
Ormancılarımızdan Yeni Bir Park Mı?
Orman İşletmesinin ağaç bayramı yapılacak.
Genç ormancılarımız Narlısaray ve Akçay İşletme Şefliklerindeki çam kese böceği ile mücadele çalışmalarında başarıya ulaşmışlardı.
Bu çamlar, ormanlarımıza kazandırılmışlardır. Tıpkı belediyenin bakımına muhtaç çamlık gibi.
Ormancılarımızdan beklediğimiz:
Kereste deposu için ayrılan yerin üst tarafını ağaçlandırarak Vezirköprü halkına, ikinci mesire yeri daha kazandırmalarıdır.
2 trilyonu, Vezirköprü’de 4685 kişi paylaşıyor
Dönüm Parası Mart İçinde Dağıtılacak
Tarım üreticilerine dağıtılması kararlaştırılan dönüme 10 milyonluk dönüm parası dağıtılması başlandı, öğrendiğimize göre: Vezirköprü’ye dönüm parası olarak (4685 tarımcıya) 2 trilyon lira Mart sonuna kadar dağıtımı, pek az olasılıkla dağıtımın çok azı Nisan ayının ilk haftasına sarkabilecek.
Pancar paralarının da Nisan içinde dağıtılacağı daha önce Başbakan Ecevit tarafından açıklanmıştır.
Kriz yüzünden çok sıkıntı içinde olan bir kısmı iflas eden esnafın sıkıntısına, bu paralar bir nebze çare olabilecek.
Eğitim-Sen’in basın açıklaması
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Biz Eğitim Emekçisi kadınlar, bütün dünyada kadınların birlik mücadele ve dayanışma günü olarak kutlanan 8 Mart’ta yaşadığımız cinsiyet ayrımcılığının ve eşitsizliği hatırlatarak kadın erkek eşitliğinin sağlanmasında eğitimci kadınların üstlendiği rolü uygulamak üzere bir araya geldik.
Eğitim-Sen cinsiyet eşitliğine ulaşmanın bir aracı olarak toplu sözleşme/görüşme süreçlerinde eğitim emekçisi kadınların taleplerinin temsil edilmesine özel bir önem vermekledir.
Eğitim-Sen kendisini yeniden yapılandırırken, sendikal harekelin emekçiler arasında var olan eşitsizlikleri gözeten çalışmalar yürümekledir. Kadın-erkek eşitliğinin loplu sözleşme/görüşmenin bir parçası olarak güvence altına alınması için kamu çalışanı kadınların taleplerini mücadele programının öncelikleri arasına almakladır.

Share
22 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

1+4 = ?