logo

Zorunlu Belge almak için kolaylık sağlayacağız..

Zorunlu Belge almak için kolaylık sağlayacağız..

Çalışma Bakanlığı tarafından zorunlu hale gelen tehlikeli ve çok tehlikeli mesleklere yönelik Mesleki Yeterlilik Belgesi özellikle Vezirköprü’de insanların geçim kaynaklarının başında gelen inşaat işçiliğinde de geçerli.

İnşaat Grubunda ahşap kalıpçı, alçı levha uygulayıcısı, betonarme demircisi, duvarcı, ısı yalıtımcısı, inşaat boyacısı, inşaat işçisi, iskele kurulum elemanı, pvc doğrama montajcısı, seramik karo kaplamacısı ve sıvacı mesleklerinde;

Sanayi grubunda çelik kaynakçısı, direnç kaynak ayarcısı, doğalgaz çelik boru kaynakçısı, kaynak operatörü, plastik kaynakçısı, doğalgaz polietilen boru kaynakçısı (seviye 3 ve 4), endüstriyel boru montajcısı, doğalgaz ısıtma ve gaz yakıcı cihaz servis personeli, makine bakımcısı ve servis aracı şoförü

Mesleklerinde çalışanlar için mesleki yeterlilik belgesi almak bu dönemde kolay.

Daha önce Ankara’daki Vezirköprü Dernekleri aracılığıyla bu mesleklerde çalışan Vezirköprülülere Mesleki Yeterlilik Belgesi almaları için ön ayak olan Muhittin Noyan, Vezirköprü’deki diğer hemşerilerimizin de bu belgeleri kolaylıkla alabilmeleri için çalışıyor. Ankara Vezirköprülüler Dernek eski başkanı Noyan:

-İlçemizde yukarıda sayılan meslek dallarında çalışan birçok hemşerimiz mevcut. Bu arkadaşlarımızın ileride mağduriyet yaşamamaları, hatta belki de daha kazançlı hale gelebilmeleri için gerekli olan belgeyi alabilmeleri için çalışıyoruz. Konuyla ilgili bilgi almak veya belgeye nasıl ulaşılacağını bilmeyen arkadaşlarımız 0.533 726 87 01 numaralı telefondan bana ulaşabilirler. Dedi.

Share
1168 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

2+4 = ?