logo

AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt; Amacımız, Vezirköprü’deki yol sorununu tamamen bitirmek

AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt; Amacımız, Vezirköprü’deki  yol sorununu tamamen bitirmek

AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanlığı tarafından parti binasında 86.Dayanışma toplantısı düzenlendi.

Düzenlenen toplantının açılış konuşmasını AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt yaptı.
Kurt; “Vezirköprü’de yatırım konusunda yapılan işleri takip ediyoruz. Yeni hastanemiz sık sık gündeme geliyor. Hastane tamamlanmayacak gibi bir algı söz konusu. Hastanemizin yapımı noktasında biz son hız devam ediyoruz. Bize ne gibi sıkıntılar gelirse gelsin çözmeye çalışıyoruz. Hastanemizin yapımı tamamlanmak üzere çevre düzenlemesi tamamlanıyor. Aksilik olmazsa 2020 yılının Nisan ayında hastanemizi açmayı planlıyoruz.
Cumhurbaşkanımızın ilçemize müjdelemiş olduğu Kenevirle ilgili çalışmalarımız devam ediyor. Belediyemiz ve Belediye Başkanımız bu konuda çalışmalarını yürütüyor. Biz de siyasi anlamda kendilerine destek sağlıyoruz. Özellikle kenevirin geliştirilmesi noktasında ihtiyaç duyduğumuz su konusundaki çalışmalarımız da devam ediyor.
Vezirköprü’de sıkıntı olan içme suyu sorunu için de Kapaklıeşme Barajından su sağlanması konusunda çalışmalarımız devam ediyor.
Bunu da yatırım planına almak için elimizden geldiği kadar gayret göstereceğiz. Sırbaşmak-Doluca Barajımızı da yatırım planı için önerdik, o da yatırım planına en kısa sürede girecek.” Dedi.
Büyükşehirle birlikte yapılan hizmetlere de değinen Kurt; “Büyükşehir Belediyemiz yol konusunda en büyük hizmeti Vezirköprü ilçemize yaptı. Vezirağaç’tan hastanemize giden yeni yolda Büyükşehir Belediyemiz sıcak asfalt çalışmasını sürdürüyor. Yol çalışmalarımız devam ediyor. Devalan-Yolpınar-Kuyumcu hattında satih kaplama ekibimiz çalışmalarını sürdürüyor. Tatarkale’de 5 kilometrelik yol çalışmamız devam ediyor. Hedeflerimiz arasında Aydoğdu-Tatarkale-Tekkekıran da grup yolu çalışmalarına devam edeceğiz. Amacımız, Vezirköprü’deki yol sorununu tamamen bitirmek.” İfadelerine yer verdi.

Yarım kalan okullar konusunda da değerlendirmelerde bulunan AK Parti Vezirköprü İlçe Başkanı Mehmet Kurt; “Yarım kalan okullarımızla ilgili Yatırım İzleme Dairesi Başkanlığımızla görüşmelerimiz devam ediyor. Endüstri Meslek Lisesi’nin yarım kalan kısmı 30 Ekim’de yeniden ihaleye çıkıyor. İhale sürecinin tamamlanmasının ardından yarım kalan kısmı da tamamlanarak bitirilecek. Yarım kalan Mehmet Paşa İlkokulu için de ödenekler sağlandı. Orayı da müteahhit firmamız en kısa sürede tamamlayacak.” Dedi.
Doktor eksikleri konusuna da değinen Başkan Kurt; “Hastanemizdeki doktor eksiklerinin tamamlanması konusunda çalışmalarımız sürüyor. En kısa sürede bu sorunların da çözümü konusunda çalışmalarımız devam ediyor.” Şeklinde konuştu.
Başkan Edis; “Vezirköprü Hak Ettiği Yere Geliyor
Ardından konuşma yapan Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis ise; “Türkiye olarak biz zor bir süreçten geçiyoruz. Bizim tek dostumuz kendimiziz. Şu hiçbir zaman unutulmamalı ki bugünlere kolay gelmedik. Bundan sonra da kaybedecek hiçbir şeyimiz yok.
Bugün Büyükşehir Belediyemizle birlikte hizmet noktasında çalışmalara başladık. Yapmış olduğumuz protokol kapsamında araçlarımızı bu ortak çalışma için seferber ettik. Yol çalışmalarını beraber yapıyoruz. Asfalt çalışmamızın ardından Hamit Kiper Caddemizde kaldırım çalışmalarına başladık. Bu yılki bütçemiz 63 Milyon lira idi. Önümüzdeki yıl bu rakam 84 Milyon’a kadar çıkıyor. Bu zamana kadar 2 Milyon adet parke döşemişiz. Bunların hepsi Vezirköprü için. Vezirköprü her şeyin en güzeline layık, hak ettiği yere geliyor.” Dedi.

Ak Parti İl Başkan Yardımcısı Mehmet Köse ise çalışmalar hakkında bilgi vererek toplantı soru cevap için basına kapalı olarak devam etti.

Share
209 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?