logo

Meclis’te bütçe görüşmeleri tamamlandı 2020 Yılı Bütçesi 83 Milyon TL

Meclis’te bütçe görüşmeleri tamamlandı 2020 Yılı Bütçesi 83 Milyon TL

Vezirköprü Belediye meclisinin Ekim ayı meclis toplantısının 2 Ekim’deki ilk bölümünde gerçekleştirilen ve bütçenin belirlenmesi için ara verilerek 16 Ekim Çarşamba gününe ertelenen toplantısı gerçekleştirdi.

2020 Yılı Tahmini Bütçesi 83 Milyon 212 Bin TL
Geçtiğimiz hafta Çarşamba günü gerçekleştirilen bütçe görüşmelerinde İller Bankası’ndan 27 Milyon Lira diğer bankalardan ise 3 Milyon 696 Bin TL olmak üzere 30 Milyon 696 Bin TL borçlanma ile gelir ve gider denkliği sağlanarak toplam 83 Milyon 212 Bin TL olmasına karar verildi.
6 Kasım’da bir sonraki toplantı gerçekleştirilecek.

Görüşülen gündem maddelerinin ardından Belediye Başkanı İbrahim Sadık Edis çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Başkan Edis; “Derdimiz İnsanlara Hizmet Etmek”
Toplantı sonrasında yapılan çalışmaları da değerlendiren Başkan Edis; “Büyükşehir Belediyemizden tüm mezarlıkların devrini aldık. Onların bakım çalışmalarını belediye olarak biz yapıyoruz. 300’e yakın mezarlık alanımız mevcut. Bunları her hafta bir yere giderek temizliklerini gerçekleştireceğiz. Şuanda Alan mahallesinde çalışmalarımız devam ediyor, göl mahallesinde çalışmalarımızı sürdüreceğiz ve bu şekilde 3-4 günde bir bunları tamamlayacağız.
Bunun dışında yol çalışmalarımız da devam ediyor. Avdan, Mahmatlı ve Tepeören Mahallelerinde parke çalışmalarımız yapılacak. Sırbaşmak-Habibfakı arasındaki 500 metrelik beton yol çalışmamız devam ediyor. Şu anda Sırbaşmak Mahallemizin Kavakdibinde çalışmalarımız sürüyor. Haftasonu Beşpınar-Göl arasındaki alanda yarım kalan 500-600 metrelik bir yol çalışması yapacağız.
Toki’de geçici kabuller 15 Kasım olarak hedefleniyor, 2020 yılının Mart ayında ise tamamen hizmete açılması planlanıyor. Demek istediğim bizim derdimiz insanlara hizmet etmek. Bir sonraki Toki çalışmalarımızı tasarruf tedbirleri nedeniyle 2020 yılında yapmayı planlıyoruz. “ ifadelerine yer verdi.

Share
518 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?