logo

Sanayi Bölgesi için ilk adım TAMAM!

Sanayi Bölgesi için ilk adım TAMAM!

Daha önce Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz’ın Vali İbrahim Şahin ile birlikte geldiği ilçemizde açıkladığı “Organize Sanayi İçin düğmeye bastık” cümlesinde sonra başlayan çalışmalarda ilerleme kaydedildi.
Başkan Yılmaz’ın; “Vezirköprü Belediye başkanımız İbrahim Sadık Edis ile görüştük. Vezirköprü’ye bir organize sanayi kurmak için çalışmaları başlatıyoruz”sözlerinden sonra Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı belirlenmesine ilişkin çalışmayla ilçemizde yakalşık 100 hektarlık bir alan ilan edildi.
12 Mayıs 2017 tarihli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde alınan kararda;
24. (K.NO: 203) İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığının 02.05.2017 tarih ve 1939 sayılı; Vezirköprü İlçesi Belediye sınırlarında, Kentsel Dönüşüm ve Gelişim Proje Alanı belirlenmesine ilişkin (PİN:4911-18) 1/5000 ölçekli nazım imar planı ve (PİN:4760-27) 1/1000 ölçekli uygulama imar planı ile plan açıklama raporunu uygun gören, İmar ve Bayındırlık, Çevre ve Sağlık, Araştırma Geliştirme (ARGE) ve Çeşitli İşler Komisyonları raporu oybirliği ile kabul olundu.
Dendi.
Edinilen bilgiye göre; bir aylık Büyükşehir Belediye Meclisi kararı askı süresinden sonra, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na gidecek olan planlar buradan geçip Bakanlar Kurulu onayından sonra Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girecek.

Share
1124 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

5+9 = ?