logo

Vatandaş’ın Gazetesi…


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

“Vezirköprü dışındakiler için ilçelerini hatırlatan en önemli 3 şey katık böreği, çay ve VATANDAŞ GAZETESİ’dir.”
Vatandaş dostlarından Ayhan Acar’ın telefonda aktardığı ve belleğimde yer eden bu anekdot Vezirköprü için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha içimde duymamı sağlayan VATANDAŞ GAZETESİ’nin toplumdaki yerinin altını çizer.
Bu yüzden belki de GAZETE’nin kendi çıkarlarına değil her zaman halkın çıkarlarına hizmet etmesini sağlamak zorunluluğunun ağırlığını içimizde hissederiz.
Yerel gazete çıkarmak (diğer gazetelerin yanında da) her zaman güçtür.
Çalışanlarını yorar. Fikir üretmek, sürekli içinizde tartışmak, en doğrusunu bulmak için bitmeyen bir çaba içerisinde olmak bir de hayatında simini yazmamış kişilerden ağır eleştiriler duymak, bunları kaldırmak gerçekten zordur.
Bunların yanında bir yazınız, bir fikriniz için aldığınız destek sözleri sizi yeniden bu işe iter ve tüm zorluklarına rağmen devam etmek zorunda hissedersiniz.
Dile kolay; 61 yılı tamamlamış bir yerel gazete.
İlk kuruluşunun kendine has zorluklarından sonra; değişimler, dönüşümler ile bugüne kadar gelmek, çizgisinden sapmadan, neredeyse kimseye yaranamadan devam edebilmek..
Okurlarının desteği ile, onların varlığı ile belki de yerelde rekora doğru giden bir Gazete; ama herhangi birinin değil VEZİRKÖPRÜ’nün Gazetesi.
İlçenin toplumsal belleğini oluşturmuş, neredeyse yazılı tarihi için önemli bir belge niteliği taşıyan bir Gazete.
İlçenin kazançlarını, kaybettiklerini, taleplerini, beklentilerini her zaman dile getirmeye çalışan bir Gazete.
Bizim açımızdan ne dediğimizin değil, dışarıdaki Vezirköprülülerin bizi nasıl gördüklerinin daha kıymetli hale geldiği bir Gazete.
Elinizde tuttuğunuz 4175. sayısı..
Kurucusu Vefai Teker’in her zaman söylediği gibi “okunmayan gazete, gazete değildir.”
Sizlerle birlikte daha nice sayılara ulaşma gayreti için de olacaktır Vatandaş Gazetesi.
Adı üstünde Vatandaş’ın Gazetesi..

Bu yıl kayınvalidem Av.Semiha Uyanık’ın cenazesi ile karıştığı için biraz buruk da olsa, VATANDAŞ Gazetesi Vezirköprü açısından her zaman yeni yaşlarına ilk günkü heyecanı taşıyarak girecektir.

Share
280 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Psikolojik Zorlukları Azaltacak Durumlar

  13 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Günlük hayatta fark etmeden karşılaştığımız durumları kendi hayatımıza katarız ve seçimlerimizi, kararlarımızı buna yönelik yaparız. Bu durumlarsa psikolojik sağlamlığımızı azaltabilir. Maddeler halinde bakalım. - Diğerlerinin hayat tecrübelerine bakarak çok fazla önlem almak, hayatımızı kısıtlamak.  Örneğin yakınımızdan birinin sosyal medyada zorbalığa uğradığını görüp çocuğumuza sosyal medyayı yasaklarız. Çünkü böyle bir durumla karşılaşmak istemeyiz. İnsan başka insanlardan da öğrenen bir varlıktır ama bu korku kültürüne dönüşürse bizi etki...
 • Vezirköprü’de seçmen değişmedi, Yine AKP dedi..

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Özellikle İç Anadolu'da ve Karadeniz'in iç kesimlerinde kırsalda yaşayan vatandaşların henüz bu ekonomik sıkıntıyı derin yaşamamaları ve parti tutma davranışı nedeniyle AKP'den uzaklaşmadıklarını söyleyebiliriz. 31 Mart yerel seçimleri sürprizlerle sona erdi. Beklenmeyen CHP'nin Türkiye genelinde birinci parti çıkması ve yıllardır güçlü şekilde iktidar olan Adalet ve Kalkınma Partisi'nin ilk kez ikinci parti konumuna düşmesi özellikle EGE'de hemen her yerin CHP adayları tarafından alınmasıydı. Komşu il Amasya ve Kastamonu da bu beklenmeye...
 • YORGAN GİTTİ KAVGA BİTTİ

  03 Nisan 2024 Köşe Yazıları

  Bir gece Nasrettin Hoca'nın evinin önünde iki grup arasında kavga başlar. Kavga biraz uzun sürer, aşırı gürültüden rahatsız olan hoca yataktan kalkar yorganı eline toplar balkona çıkar. Kavgacılara seslenir falan ama kavgacılar kendi gürültü ve hırslarından hocayı tınlamazlar bile; Sinirlenen hoca; Omzundaki yorganı kavgacıların üzerine doğru fırlatır. Yorgan kafalarına dolanan kavgacılardan bir grup ne olduğunu anlamadan yorganı alıp korku içinde kaçıp giderler. Kavgacıların diğer grubu da kavga ettikleri grubun kaçması üzerine olay yerin...
 • Psikolojik Destek Almaya Karşı İsteksizlik

  30 Mart 2024 Köşe Yazıları

  Psikolojik destek almak bir sağlık yardımı almaktır. Bazılarımız vücudumuzda bir ağrı hissettiğine bunun kaynağını anlamaya çalışır ve hemen muayene olur bazılarımız da ağrının daha büyük bir soruna işaret edebileceğini düşünüp muayene olmayı sürekli erteler. Psikolojik danışma alırken de insanlar, bazen bu hizmete erken şans verirler bazen de zaten yardım almanın faydasız olacağını düşünerek umutsuzluğa kapılıp destekten uzak kalırlar. Çünkü onlara sorun oluşturan kişiler onların deyimiyle, kişinin psikolojisini bozan o kişiler diplerinde oldu...