logo

Vezirköprü Belediyespor sadece bir kulüp değildir!..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü’nün gündemine sadece başarı ya da başarısızlıklarıyla gelen Vezirköprü Belediyespor kongresini yaptı.
Şampiyon olursa, şampiyonluk yolunda giderse, üst lige çıkmayı başarır ya da çabalarsa gündemdedir Vezirköprü Belediyespor.
Ligden düşecekse, başarısız sonuçlar alıyorsa gündemdedir, orta sıralarda iddiasız gidiyorsa kimsenin umurunda değildir.
Bir de kongre yapacaksa herkesin diline düşer Vezirköprü Belediyespor.
Çok önemliymiş gibi, sanki sair zamanlarda bu işin üzerine düşüyormuş gibi, hemen her köşede takımın aslında nasıl olması gerektiği konuşulur.
Futbolun bu kadar popüler olmasının sebebinin; kolay oyun olması, kurallarının basit olması nedeniyle herkesin üzerine yorum yapabilmesi olduğu söylenir. Peki ya yönetimin?
Vezirköprü’de de bu işler kolay zannedilir.
Rahmetliler Ahmet Önal’ın, Arslan Arslan’ın, Necdet Şenel’in, Nuri Kaya’nın yakın zamana kadar Ziya Akbaş’ın ve Köprüspor tarihinde adı olan birçok kişinin verdiği emeğin bir kısmını bile ortaya koymadan, yaptıkları fedakarlıkları akıllarına bile getirmeden eleştiren, destek içinse yanında olmayanların laflarıyla kolay olduğunu düşündükleri takımdır.
Aslında bugünkü adıyla Vezirköprü Belediyespor yetiştirdiği oyuncularla, takımda yer alan almayan birçok güzel insanla Vezirköprü’nün tek takımıdır.
Bu hafta başkanlık bayrağını devralan çiçeği burnunda başkanı Onur Karakuş’un altını çizdiği gibi her zaman zor koşullarda var olmayı sürdürmüş bir takımdır.
Tarihinde, her takım gibi, başarıları ve başarısızlıkları ile var olan ama kendine has üslubuyla her maçına çıkmayı başaran da bir takımdır.
Bana göre de, amatör sporlarda olması gerektiği gibi, para için değil forma aşkı için oynayanların takımı olmalıdır eskisi gibi. Gençlerin buluşma adreslerinden biri olmalı, sporculuğun bilincini öğreten bir okul olmalıdır.
Ayaklarında kramponları olmadan oynayanlardan, çamurlar içerisinde sahası olmadan antrenman yapanları dinleyerek büyümüş bir nesilden; sadece işin havasını atmaya yönelmiş bir gençlik ile ruhunu kaybetmeye başlamış bir takımdır aynı zamanda.

Vezirköprü gibidir yani bu şehrin takımı Vezirköprü Belediyespor.

Vezirköprü Belediyespor ölürse, Vezirköprü’de ‘şehirlilik bilinci’ biraz daha ölür.
Bunu Vezirköprülü olmayanlar anlamaz.

Share
116 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Vezirköprü’nün çileleri..

  28 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kurban Bayramı da geçti. Bu bayramdan hafızalarda yine özellikle trafikte yaşanana kalabalık ve su kesintileri kaldı. Covid nedeniyle geçtiğimiz yıl gelemeyenlerin de bu yıl ilçemize geldiği gözlemlenirken, Vezirköprü'nün tatil bölgelerinde yaşanan kalabalığa yakın şekilde bir yoğunluk yaşadığını söylemek mümkün. Bu yoğunluk Vezirköprü'nün yol ve su için altyapısının eksikliğini de gözler önüne serdi. İlçe merkezindeki nüfusun artış gösterdiğini de göz önüne alarak önümüzdeki yıllar için bu alt yapılarda bazı değişiklikler ve eklemeler yapılma...
 • BİZ TUVALETİN KAPISINDA BEKLEYELİM !

  28 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Geçen yıl hem ramazan hem de kurban bayramında, bu yıl da ramazan bayramında “pandemi” nedeniyle Vezirköprü'ye gelemeyen gurbetçiler son kurban bayramında memleketlerine akın ettiler. Dokuz günlük özgürlüğü değerlendiren Vezirköprü'lüler akın akın gelerek en az iki yıllık ana, baba, eş, çocukları, akrabaları ve komşuları ile olan hasretliği giderdiler. Bu bayramda Vezirköprü ye gelen gurbetçi sayısı nedir (?..) Halka soruyoruz. Aldığımız yanıtlar değişik ve çok ilginç. Kimi “25-30 bin kadar” diyor, kimi “40-50 bini aşkındır” diyor....
 • Mutlu Bayramlar!..

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Kurban Bayramı'na geldik. Önümüzdeki hafta bayram yapılacak. Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu. Bu tatille birlikte geçtiğimiz yıl hastalık nedeniyle bir araya gelemeyen birçok kişi memleketine gelerek bayram yapacak. Vezirköprü'de kalabalık olmasını beklediğimiz yerlerden biri. Yazın sıcaklarının iyice bastırdığı günlerde yapılacak bayram ve beraberindeki tatil ilçeye biraz olsun canlılık getirmeyi de ihmal etmedi. Ne de olsa, Vezirköprülü bile olsalar gelenler artık yerli turist. Ufak tefek girişimlerle dışarıdan gelen turistlerin ihtiyaçları...
 • MUHALEFET, İNANDIRICI VE GÜVEN VERİCİ DEĞİLDİR!

  14 Temmuz 2021 Köşe Yazıları

  Muhalefeti eleştirmek kolay diyorlar da, muhalefet de çok tutarsız. İktidar kadar muhalefetin de inandırıcılığı yok. Muhalefet, “TBMM'nin hiçbir yaptırım gücü yok” diyor. Muhalefetin hiçbir önerisi dikkate alınmıyor ama muhalefet meclis çalışmalarına ve oylamalara katılıyor. Böylece TBMM'inden çıkan yasalar meşruluk kazanıyor. Muhalefet meclis komisyonlarına üye veriyor. Komisyon çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Radyo Televizyon Üst Kurulu'na (RTÜK) üye veriyor. Kurulun çalışmaları meşruluk kazanıyor. Muhalefet, Hakimler ve Savcılar ...