logo

Vezirköprü Belediyespor sadece bir kulüp değildir!..


Göktan Tek'er
goktanteker@hotmail.com

Vezirköprü’nün gündemine sadece başarı ya da başarısızlıklarıyla gelen Vezirköprü Belediyespor kongresini yaptı.
Şampiyon olursa, şampiyonluk yolunda giderse, üst lige çıkmayı başarır ya da çabalarsa gündemdedir Vezirköprü Belediyespor.
Ligden düşecekse, başarısız sonuçlar alıyorsa gündemdedir, orta sıralarda iddiasız gidiyorsa kimsenin umurunda değildir.
Bir de kongre yapacaksa herkesin diline düşer Vezirköprü Belediyespor.
Çok önemliymiş gibi, sanki sair zamanlarda bu işin üzerine düşüyormuş gibi, hemen her köşede takımın aslında nasıl olması gerektiği konuşulur.
Futbolun bu kadar popüler olmasının sebebinin; kolay oyun olması, kurallarının basit olması nedeniyle herkesin üzerine yorum yapabilmesi olduğu söylenir. Peki ya yönetimin?
Vezirköprü’de de bu işler kolay zannedilir.
Rahmetliler Ahmet Önal’ın, Arslan Arslan’ın, Necdet Şenel’in, Nuri Kaya’nın yakın zamana kadar Ziya Akbaş’ın ve Köprüspor tarihinde adı olan birçok kişinin verdiği emeğin bir kısmını bile ortaya koymadan, yaptıkları fedakarlıkları akıllarına bile getirmeden eleştiren, destek içinse yanında olmayanların laflarıyla kolay olduğunu düşündükleri takımdır.
Aslında bugünkü adıyla Vezirköprü Belediyespor yetiştirdiği oyuncularla, takımda yer alan almayan birçok güzel insanla Vezirköprü’nün tek takımıdır.
Bu hafta başkanlık bayrağını devralan çiçeği burnunda başkanı Onur Karakuş’un altını çizdiği gibi her zaman zor koşullarda var olmayı sürdürmüş bir takımdır.
Tarihinde, her takım gibi, başarıları ve başarısızlıkları ile var olan ama kendine has üslubuyla her maçına çıkmayı başaran da bir takımdır.
Bana göre de, amatör sporlarda olması gerektiği gibi, para için değil forma aşkı için oynayanların takımı olmalıdır eskisi gibi. Gençlerin buluşma adreslerinden biri olmalı, sporculuğun bilincini öğreten bir okul olmalıdır.
Ayaklarında kramponları olmadan oynayanlardan, çamurlar içerisinde sahası olmadan antrenman yapanları dinleyerek büyümüş bir nesilden; sadece işin havasını atmaya yönelmiş bir gençlik ile ruhunu kaybetmeye başlamış bir takımdır aynı zamanda.

Vezirköprü gibidir yani bu şehrin takımı Vezirköprü Belediyespor.

Vezirköprü Belediyespor ölürse, Vezirköprü’de ‘şehirlilik bilinci’ biraz daha ölür.
Bunu Vezirköprülü olmayanlar anlamaz.

Share
152 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

10+2 = ?

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÖŞE YAZILARI

 • Bayram gelmiş neyime?

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazıları

  Ramazan Bayramı'nın kısa süren tatilinin ardından her zamanki Bayram kalabalığını arayan Vezirköprü yaz başlarının sakin görüntüsüne doğru yol alıyor. Çiftçinin tarlaya çekilmesiyle birlikte neredeyse ölü şehir haline gelmesine alıştığımız ilçemizde zaten sönük durumdaki esnaf ekonomisini zor günlerin beklediğini söylemek falcılık olmaz. Okulların da kapanmasıyla birlikte ilçenin tamamen tatil havasına gireceğini önceki yıllardan biliyoruz. Bu boşluk Vezirköprü ekonomisinin tarıma ve öğretmenler başta olmak üzere memur maaşlarına bağlı bir dur...
 • SÖNÜK GEÇEN BİR BAYRAM

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazıları

  Bilindiği gibi Vezirköprü, Türkiye'de farklı bir sosyoekonomik yapıya sahip. Türkiye nüfus yapısı büyük ölçüde kentleştiği halde, Vezirköprü tam tersi bir yapıda. Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki kırsal nüfus ve kentsel nüfus yapısı yüz yıldır pek değişmemiştir. Hani fazla da haksızlık etmeyelim, bir şey değişmiştir. MESELA! Vezirköprü'nün mevcut nüfusu 95 bin dolaylarındadır. Bu nüfusun İKİ KATI 200 BİN CİVARINDA Vezirköprülü nüfus gelişmiş batı illerimiz çoğunlukta olmak üzere göç etmiştir. Türkiye'nin değişik illerine iş, aş ve daha iyi yaşa...
 • Zor Bir Ailede Büyümek

  11 Mayıs 2022 Köşe Yazıları

  Çeşitli yetiştirilme tarzından gelen bireyler bir araya gelir ve yeni bir aile kurarlar. Aile klasik bir tanımla toplumun en küçük yapı taşını oluşturur. Kısa, sade, öz olan bu tanımda topluma yön veren, insanların birbirinden etkilendiği, zarar ve yararlardan kolayca faydalanabileceğimiz daha derin bir anlam yatar. Bir aileyi zor aile yapan durum nedir? Öncelikli olarak ailede anne, baba ya da eşlerden her ikisi dediğim dedikse, çocuğa seçim imkânı sunmuyor ve kararları onun yerine veriyorsa üstelik bunu yaparken çocuğun az şey bildiğini, on...
 • Siz de merak ediyor musunuz?

  27 Nisan 2022 Köşe Yazıları

  Bu hafta sonu Ramazan Bayramını kutlayacağız. Her bayram öncesinde biraz daha mutlu olabileceğimiz konular arar, bulamayınca da fıkralarla okurlarımızın içini karartmamayı isterdim. Bu bayram haftasında maalesef Sanayi Bakanlığı'nın Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü'nün açıkladığı rapordaki (yüzümüze çarpan) gerçekleri yazmazsak olmaz. Belki her bayram Vezirköprü'ye gelen, kalbi Vezirköprülü kalanların, ilçelerinin durumunu öğrenmeleri açısından faydası olur. Vezirköprü kalkınmışlık bakımından 5. Seviye ilçeler arasında. Açıklanan raporda hem...