logo

Zeki Cevher İlkokulu’nda “Damlaya Damlaya Can Olur” Etkinliği Düzenlendi

Zeki Cevher İlkokulu’nda “Damlaya Damlaya Can Olur” Etkinliği Düzenlendi

Zeki Cevher İlkokulu Kızılay kulübünün organize ettiği “Damlaya Damlaya Can Olur” etkinliği kapsamında hem Barış Pınarı Harekâtı hem de ihtiyaca yönelik olarak kan bağışı programı düzenlendi.
Etkinlik kapsamın Kızılay yetkilileriyle iletişime geçen Zeki Cevher İlkokulu yönetimi uygun bir tarih belirlenmesinin ardından çalışmalara başladı. Bu kapsamda da şehrin çeşitli yerlerine afişler asılarak bildiriler dağıtıldı.
Etkinlik kapsamında bilgi veren Samsun Kızılay Kan Merkezi Kan Bağışı Kazanım Uzmanı Bircan Yaşar Batur; “Bu etkinlikteki amacımız Küçük yaştaki çocukları-mızın gözleri önünde kan bağışı alarak bu bilinci çocukları-mıza kazandırmak. Büyüdüklerinde onların da birer kan bağışçısı olmalarına katkıda bulunmak.
Bilindiği gibi ülkemiz bir savaş ortamında bizler de Kızılay yetkilileri olarak hem kahraman ordumuz için gereken kan ihtiyacını sağlayabilmek, hem de ihtiyaç dahilinde bağışlanmış olan bu kanları diğer hastalarımıza ulaştırabilmek, bunun için kan bağışına uygun olarak bu bilinçle yetişen halkımızdan kan bağışında bulunmaları için ricada bulunuyoruz.
Milli Eğitim Bakanlığı ve Kızılay arasında yapılan protokol kapsamında okul idaresi ve öğretmenlerin daveti ile okullarımıza giderek kan bağışçısı olmak isteyen öğretmen ve velilerimizden kan bağışları da alıyoruz. ” Dedi.

Zeki Cevher İlkokulu Müdürü Şadi Baş ise; “Okulumuz olarak ülkemizin geçtiği bu zor süreç nedeniyle bizler de düzenlemiş olduğumuz bu etkinlik sayesinde ordumuz için gerekli olabilecek kan ihtiyacına katkıda bulunmak amacıyla bu etkinliği düzenledik. Etkinliğimiz kapsamında 40 öğrencimiz ve 2 danışman öğretmenimiz bu projede yer aldılar.” Şeklinde konuştu.

Share
205 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?