logo

3. çocuğunu 15 gün sonra dünyaya getirecekti, şehirlerdeki başıboş köpeklere aldırmayanlar bu acı ve feci olaydan ibret alacaklar mı? Kayalar’da Kuyumcu Köylü İki Çocuklu Genç ve Hamile Bir Kadın Kudurarak Öldü 10 Ocak 1971 Pazar

3. çocuğunu 15 gün sonra dünyaya getirecekti, şehirlerdeki başıboş köpeklere aldırmayanlar  bu acı ve feci olaydan ibret alacaklar mı? Kayalar’da Kuyumcu Köylü İki Çocuklu Genç ve  Hamile Bir Kadın Kudurarak Öldü 10 Ocak 1971 Pazar

Kayalar bağlarında kuduz köpeğin ısırdığı genç iki çocuklu bir anne götürüldüğü Samsun Memleket Hastanesinde kudurarak ölmüştür.
A.Y. isimli 35 yaşlarında genç anne, bundan bir süre önce köyleri Kuyumcu’dan kocası H. ve iki çocuğu ile Kayalar bağlarına gelerek, ilçemizin tanınmış işadamlarından B. S.’a ait arazide çalışmaya başlamıştır.
Ancak talihsiz, zavallı annenin, iki yavrusunu ve eşini gözyaşları arasında bırakarak feci şekilde ölmesine de ilçede olduğu gibi, Kayalar’da da başıboş gezen köpeklerden birinin kudurarak ısırması sebep olmuştur.
Çok fakir bir adam olan H., kudurma alametleri gösteren hamile karısını Samsun memleket hastanesine götürmüş, orada bir tulum içerisine konan genç kadın çırpına çırpına ölmüştür.
Genç annenin cenazesinin kireç kuyusuna gömüldüğü öğrenilmiştir.
Parasızlık
Kadının kocası 200 Lira Samsun parasını bulamamış, nihayet bu insanlığı Dr. Gönül Demirali göstererek zavallı aileye 200 Lira yardım ederek Samsun’a gitme imkanını sağlamışsa da maalesef sonuç değişmemiştir.

CHP geçici yönetim kurulu kurdu
Gitti Binici, Geldi Binici, Yetki Aldı Ahmet Çeltekli
Geçen sayımızda sıhhi durumu nedeni ile CHP başkanlığından ayrıldığını bildirdiğimiz Fuat Binici’yi Samsun’dan gelen Dr. Hamza Kopuz, Dr. Fikret Gürsel yönetimindeki heyet, tekrar geçici yönetim kuruluna getirmiştir.
Ancak Binici’nin rahatsızlığını göz önüne alan il yöneticileri, kendisine Ahmet Çeltekli’nin vekâlet etmesini bildirerek gerekli yetkiyi vermişlerdir.
Şakalara yol açan durum için şöyle tekerleme yapılmıştır, (Gitti Binici, geldi Binici, yetki aldı Ahmet Çeltekli).
Şoförler Cemiyetini Yeni İdare Kurulu Teslim Aldı
Geçen hafta iki idare heyeti olan Vezirköprü Şoförler Cemiyeti’nin eski idare heyeti, Kemal Kayalı başkanlığındaki kurulu devri teslim etmiştir.
Şoförler Cemiyetinin yeni başkanı Kemal Kayalı
-Devri teslim aldık. Arkadaşlarımızın hizmetindeyiz demiştir. Eski Başkan Mustafa Çamurcu da: – Öyle istediler, devri teslim ettik. Kanuni yerlere müracaatımızın cevabını da bekliyoruz. Kanunlar sarih… Yeni arkadaşlarımıza da başarılar dileriz. Demiştir.
Bilindiği gibi durum için Ticaret Bakanlığı’na müracaat edilmiştir.
Vezirköprü Lisesi Folklor Ekibi Samsun’da 3.Oldu
Vezirköprü Lisesi milli oyunlar ekibi, başka bir deyimle folklor ekibi Samsun’da kalabalık seyirci huzurunda yapılan karşılaşmada 3.olmuştur.
Öğrenildiğine göre Vezirköprü Lisesi 5 erkek 5 kız olmak üzere 10 kişilik bir ekiple Samsun’daki yarışmalara katılmışlardır.
Hicaza Uçakla Gideceklere İzin Verildi
Daha önce üç bakanlık tarafından kolera ve içinde bulunduğumuz iktisadi güçlük nedeniyle yasaklanması öngörülen şûra tarafından da yasaklanan hicaza gitme işi için şimdilik sadece uçakla gideceklere izin çıkarılmış, otobüsle gidecek olanlar için de düşünüyoruz demiştir.
Başbakanın açıkladığına göre uçakla gidecekler, bir hafta karantina altına alınacaklardır.
Mustafa Şahin Askere Gitti
Vatandaş Gazetesi’nin en eski emektarlarından Mustafa Şahin, askerlik görevini yapmak üzere geçtiğimiz Perşembe günü Erzincan’a gitmiştir.
On bir yaşında “VATANDAŞ”a intisap eden Mustafa Şahin, çalışkanlığı, dürüstlüğü ve bu yöndeki kabiliyeti ile gelişmiş, memleketçi anlayışı içinde iyi bir gazeteci olmuştur.

Share
47 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?